Przegląd Rękodzielniczy – KiS – Kolorowo i Stylowo

Przegląd Rękodzielniczy - KiS Kolorowo i Stylowo

KiS – Kolorowo i Stylowo – 100% handmade

Firma Kis – Kolorowo i Stylowo, to handmade, w którym powstaje przede wszystkim biżuteria z koralików i sznurka. Jedynym twórcą i ogarniającym wszelkie firmowe sprawy jestem ja – Joanna. ☺ Tworzeniem na poważnie zajmuję się od lutego 2019 roku, gdy po 15 latach pracy w korporacji powiedziałam sobie „dość, rób wreszcie to, co lubisz najbardziej”☺ i rozstałam się z etatową, ciepłą posadą. Oczywiście przygotowania do tego, dla mnie, „wielkiego dnia” trwały kilkanaście miesięcy.

Bransoletka handmade KiS Bransoletka ręcznie robiona

Jak to się zaczęło? Czyli „pierwsze koty za płoty”

Tworzenie biżuterii było moim hobby od wielu lat. Na początku tworzyłam proste naszyjniki z koralików, które gdzieś okazjonalnie udało mi się kupić. Potem zaczęłam tworzyć bransoletki z grubych sznurków oraz gumy ozdobnej. Biżuterię robiłam dla siebie, rodziny lub koleżanek z pracy.  Z każdym rokiem poznawałam kolejne techniki tworzenia i tak pewnego dnia włączyłam w moje hobby koraliki. Najpierw były to „szyte” bransoletki, potem doszły te tkane na krośnie. Pamiętam, jak zrobiłam moją pierwszą bransoletkę na krośnie, niestety była tak nieudana, że schowałam krosno na pół roku. 😉

Co dalej?

Po kilku miesiącach, widząc u innych utkane, piękne koralikowe dzieła, postanowiłam spróbować ponownie swoich sił. Kilka miesięcy szukałam odpowiedniej osnowy, która mogłaby stanowić podstawę moich bransoletek. Gdy wreszcie trafiłam na właściwe nici zaczęły wychodzić z tego coraz lepsze produkty. Dzisiaj to inni pytają mnie, czego używam, jak to robię, że wszystko tak idealnie wygląda. Tu sprawdza się stare powiedzenie „trening czyni mistrza”. Im więcej tworzysz, tym lepiej Ci to wychodzi.

Kolczyki różowe KiS Kolorowo i Stylowo Kolczyki ręcznie robione

Własny styl  i niepowtarzalne wzory

Tworzę oryginalną biżuterię oraz ozdoby, które podkreślą indywidualny styl, to właśnie Kolorowo i Stylowo. Inspiracją dla mnie są np. spotkani ludzie, czy kolory ubrań. Czasami, gdy zamykam oczy to widzę wzór, który przekładam potem na moją biżuterię. Używam wysokiej jakości szklanych koralików, sznurków nylonowych, stali szlachetnej, żywicy czy muszli. Ostatnie lato obfitowało w biżuterię z muszlami kauri. Gdy zobaczyłam pierwsze, kolorowe kauri w sklepie Manzuko to po prostu zwariowałam. Zaczęłam używać muszli w kolczykach oraz bransoletkach makramowych. Okazało się, że świetnie komponują się z koralikami i tworzą wspaniałe zestawy z tkanymi bransoletkami.  Znakomicie sprawdzają się też łączniki z żywicy „Art Deco” oraz stalowe łączniki, których również w ofercie Manzuko jest wiele.

Często wiele godzin spędzam na wybieraniu półproduktów.☺ Staram się tak dobierać materiały, aby tworzona przeze mnie biżuteria mogła być ozdobą przez wiele lat. Unikalne wzory, dbałość o szczegóły oraz moja pasja sprawiają, że skarby wychodzące spod moich rąk są niepowtarzalne i wyjątkowe. 

Zestaw bransoletek Kolorowo i Stylowo Bransoletka z muszlą handmade

KiS zestaw bransoletek Zestaw bransoletek z sercem

Moje rękodzieło można zakupić przede wszystkim w moim sklepie. Oraz oglądać je na moim instagramie @kolorowoistylowo.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz