Przegląd Rękodzielniczy – Kivi – biżuteria handmade

Ręcznie malowany naszyjnik Kivi biżuteria

Kivi powstało z potrzeby

Wyobraźcie sobie taką sytuację – szukacie czegoś konkretnego i nigdzie tego nie ma. To co jest nie pasuje zupełnie do waszej wizji. Wyobraziliście sobie? Wspaniale! Znalazłam się właśnie w takiej sytuacji kilka lat temu, dotyczyła kolczyków, potem jakiejś bransoletki i wisiorka. Skoro moje poszukiwania kończyły się fiaskiem postanowiłam rozwiązać problem w inny sposób – zrobię sobie sama! Tak właśnie wyglądał mały początek Kivi – biżuteria handmade.

Z czasem szło mi coraz lepiej i lepiej, wykonywałam biżuterię na prezenty dla rodziny i znajomych, w końcu sprzedałam pierwszą bransoletkę. Dlaczego KIVI? Nazwa nawiązuje do mojej innej miłości, niezwiązanej z rękodziełem, mianowicie nauki języka fińskiego. Daleka północ przyciąga mnie jak magnes, a usłyszawszy brzmienie fińskiego zakochałam się w nim. Kivi jest słowem właśnie z niego pochodzącym i oznacza kamień. Piękne kamienie plus biżuteria to połączenie idealne, uznałam zatem, że to moja nazwa.

Kolczyki Kivi bizuteria Kolczyki Kivi biżuteria Kolczyki handmade

Biżuteria handmade

Wykonuję to co aktualnie mi w duszy gra – bardzo lubię dopasowywać do siebie kamienie lub koraliki szklane z Manzuko w bransoletkach czy kolczykach, tworzę również odlewy z żywicy epoksydowej w połączeniu z suszonymi kwiatami. Moje wzory to pojedyncze egzemplarze, masowa produkcja jednej rzeczy do mnie zupełnie nie przemawia. Czerpię inspiracje z otoczenia, z własnego życia i książek, które pochłaniam jedna za drugą.

Bransoletka z koniczynką Bransoletka z koralków

Moim ulubionym metalem jest obecnie stal szlachetna, materiał pięknie się prezentujący, trwały, a przede wszystkim przyjazny dla alergików. Stale poszerzam horyzonty i staram się uczyć coraz to nowych technik; mam nadzieję, że zechcecie towarzyszyć mi w mojej radosnej przygodzie. Gdzie mnie spotkacie? Na instagramie pod nazwą kivi.handmade lub na facebooku – biżuteria handmade. Serdecznie zapraszam do odwiedzin!

Naszyjnik z suszonymi kwiatami Kivi biżuteria Przegląd Rękodzielniczy

Chcesz wziąć udział w Przeglądzie Rękodzielniczym? Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj.

 

 

 

 

 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz