Przegląd Rękodzielniczy – Zuzzo

Zuzzo - biżuteria lekka jak piórko

Zuzzo – biżuteria lekka jak piórko

Dla nas w Zuzzo biżuteria „lekka, jak piórko” to coś więcej niż wyświechtane powiedzenie. To nasz cel i nasza misja. Jeśli jesteś na bieżąco z najnowszymi trendami i klimat stylu boho nie jest Ci obcy, a dodatkowo, jeśli wiesz czym jest filozofia „zero waste”, czyli ekologia oraz dobro przyrody mają dla Ciebie fundamentalne znaczenie – przedstawiam Zuzzo i przy okazji zapraszam na naszą stronę.

Jeżeli nazwy i określenia, które padły powyżej, to dla Ciebie terytorium jeszcze nie do końca zbadane, to nie problem. Zapraszam do dalszej lektury – może uda mi się choć trochę zmienić Twój sposób patrzenia na biżuterię.

Ręcznie robione kolczyki z piórami Zuzzo - ekskluzywny handmade Kolczyki z piór Zuzzo

Jak i dla kogo powstało Zuzzo

Zuzzo to projekt, który u swojego zarania powstawał jako odpowiedź na potrzebę wyróżnienia się i zaprezentowania swojej osobowości, potrzebę pokazania, że jest się jakimś w świecie klasycznej elegancji, biznesu i korporacyjnej szarości. To założenie nie zmieniło się do dziś, choć nasza oferta stale się rozrasta, inspirowana nowymi pomysłami, naszymi i naszych klientów.

Moja przygoda z własnoręcznym tworzeniem modowych akcesoriów klasy premium zaczęła się od szycia damskich i męskich szelek oraz od przygotowywania muszek – wszystko wyłącznie z najlepszych i starannie wybranych włoskich tkanin. Równolegle, choć początkowo nieco przypadkiem, zafascynowały mnie… pióra. Oczarowały mnie one jako materiał, tworzywo, z którego można stworzyć rzeczy nie tylko piękne, ale i wytrzymałe (jeśli wykorzysta się je w odpowiedni sposób). Urzekły mnie, jako surowiec, który podesłała sama natura – produkt ewolucji, który był dopracowywany przez miliony lat, po to aby urzekać, wyróżniać, zachwycać i… służyć, być praktycznym.

Połączenie tych dwóch światów, czyli nieszablonowej elegancji i niebanalnego tworzywa, wydało się oczywiste – zaczęłam projektować i tworzyć muszki z naturalnych ptasich piór. Od samego początku produkty Zuzzo miały już w założeniu być bezkompromisowo ekskluzywne. Stąd tylko i wyłącznie ręczne, pieczołowite wykonanie (a trzeba dodać, że autorski, opracowany przez długie miesiące prób i eksperymentów, proces przygotowywania muszki, która będzie, jak każde dobro luksusowe, i piękna, i niepowtarzalna, i wytrzymała, to minimum 4-5 godzin bardzo intensywnej pracy – nie licząc wstępnego przygotowania oraz selekcji piór) oraz najlepsze materiały.

 Zuzzo - akcesoria dla mężczyzn Mucha z piór

Skąd bierzemy nasze pióra

W przypadku piór musiało to oznaczać nie tylko te najładniejsze spośród dostępnych egzemplarzy, ale także te, przy pozyskaniu których nie ucierpiało żadne zwierzę. Stąd długie poszukiwania działających legalnie, ekologicznie i etycznie dostawców. Hodowców ptaków ozdobnych, którzy byliby skłonni sprzedawać te mi pióra, które pochodzą z naturalnych procesów pierzenia się ptaków. Nie interesowało mnie nawet jedno piórko, które zostałoby pozyskane rabunkowo, które byłoby przemocą odarte z żywej istoty. To jeden z fundamentów tworzenia ekologicznych produktów Zuzzo – chcę w tym celu wykorzystywać tylko te dary natury, które postanowiła ona podarować nam sama.

Niestety bardzo szybko okazało się, że znalezienie takich piór, takich dostawców, to nie tylko wyzwanie natury finansowej (pióra niepewnego pochodzenia potrafią być wielokrotnie tańsze), ale i organizacyjne, ponieważ… hodowcy zwykli byli traktować pióra jak zwykły odpad, który nie jest wart odzyskiwania (czyli włożenia pewnego wysiłku). Moje pytanie o pozyskiwanie piór pochodzących z pierzenia się traktowali w najlepszym wypadku ze zdziwieniem, a często jako przejaw dziwactwa. Tak zaczęła się moja przygoda i krucjata, która ma na celu przybliżyć moim Klientom znaczenie we współczesnym wiecie filozofii „zero waste”, czyli takiego rozumienia ekologii i dbania o przyrodę, które zakłada, że nie ma czegoś takiego jak odpady, że wszystko może być surowcem.

Podejścia zakładającego, że także i te dary przyrody należy traktować jak surowce odnawialne i wypada nadawać im drugie życie. Pióra gubione przez ptaki w naturalny sposób są zbyt piękne, żeby pozwolić im przepaść bezpowrotnie, albo i co gorsze – zastąpić je bezdusznymi syntetykami. Naturalne pióra są tworzywem unikatowym, ponieważ dosłownie nie ma dwóch zupełnie identycznych piórek, Dlatego też tworzone ręcznie przy ich wykorzystaniu produkty zachowują tą cechę i pozwalają ich przyszłym użytkownikom poczuć się niepowtarzalnymi. Unikatowość, krótkie serie i niepowtarzalne realizacje to także w świecie mody jedno z podstawowych źródeł prestiżu.

Zuzzo muszki i szelki dla kobiet Szelki handmade Zuzzo Zuzzo akcesoria handmade

Zuzzo – biżuteria z przesłaniem

W Zuzzo jesteśmy dumni ze wszystkich naszych produktów. Jednak naszym najnowszym odkryciem jest biżuteria tworzona przy wykorzystaniu naturalnych, ekologicznie pozyskanych ptasich piór. Zainspirowani zdobywającą w szalonym tempie popularność współczesną wersją stylu boho postanowiliśmy wyjść z naszej strefy komfortu świata klasycznej elegancji i przygotować linię biżuterii, która będzie stanowiła nie tylko odpowiedź na potrzeby kobiet poszukujących kolczyków i naszyjników w najmodniejszej aktualnie stylistyce, która dosłownie podbija ulice polskich miast, ale będzie także wysyłać jasny komunikat. Tak, kobieta, która pozwoli,  aby zdobiła ją biżuteria Zuzzo jest nie tylko w pełni świadoma swojego stylu, ale oprócz swojej urody ma do zaoferowania znacznie więcej. To kobieta, która rozumie, że subtelna siła piękna natury potrafi znaczyć więcej niż zwykłe błyskotki. Że „wartości” oznaczają dla niej więcej niż „wartość”.

Ekologia- nasz sposób na zycie

Kobieta, która chce dyskretnie, ale stanowczo udowodnić, że ekologia, bliskość natury to dla niej nie jest tylko pusty frazes, ale sposób na życie. Na szczęście wysłanie tego komunikatu ułatwia też ten fakt, że biżuteria zapożyczająca dla Ciebie część uroku od najpiękniejszych ptaków jest po prostu ładnym, kobiecym, seksownym, ale i też solidnym i profesjonalnie wykonanym produktem. Należy tu wspomnieć, że przygotowywanie naszej biżuterii jest w dużej mierze możliwe dzięki ofercie sklepu Manzuko.

Łapacze snów, bigle, kaboszony, sztyfty pod kaboszony, druty jubilerskie, łapaczki, koła montażowe, łączniki jubilerskie, zawieszki charms – to te i wiele innych drobiazgów zakupionych w Manzuko pozwalają stworzyć dla Ciebie wyjątkowe kolczyki Zuzzo. Szukając dostawcy, bardzo ważne było dla mnie to, aby także i te elementy były nie tylko wytrzymałe i estetyczne, ale również i bardzo lekkie. Biżuteria wykonana z naturalnych ptasich piór musi być lekka, jak piórko, musi gwarantować Ci poczucie swobody i wolności od wszelkich obciążeń. Musi być piękna i musi cieszyć Cię – naturalnie.

Zuzzo kolczyki handmade Łapacze snów z piórami Kolczyki z piórami

Zapraszam do bliższego poznania propozycji biżuterii Zuzzo, przygotowanej z naturalnych ptasich piór w stylu Boho.

Pamiętaj – nie zamykamy się na Twoje indywidualne potrzeby, więc jeśli zapragniesz zrealizować swój własny, unikatowy pomysł na biżuterię z naturalnych ptasich piór, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Uruchom swoją wyobraźnię i skorzystaj z pomocy pracy naszych rąk, aby wyrazić siebie.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz