Biżuteria dla fanów Wiedźmina

Biżuteria inspirowana sagą o Wiedźminie

Biżuteria dla fanów Wiedźmina, Harry’ego Pottera, czy Władcy Pierścieni to dodatki, które kiedyś znalazły się w naszym domu. Całą rodziną od zawsze uwielbialiśmy fantastykę, a Wiedźmin prawdopodobnie stoi na pierwszym miejscu nie tylko w imię narodowej solidarności. Obie z siostrą powołałyśmy się na kultowe książki Sapkowskiego na maturach, imionami bohaterek wiedźmińskiej sagi nazwałyśmy wszystkie firmowe drukarki, a na moją chrześnicę wołam Ciri, nie tylko ze względu na blond włosy, ale i jej waleczność. Jeżeli masz w sobie, choć części miłości do Wiedźmina co nasza rodzina, z pewnością ten post jest dla Ciebie. 

Medaliony cechów wiedźmińskich, medalion wiedźmina, medalion Geralta - Biżuteria dla fanów Wiedźmina

Biżuteria dla fanów Wiedźmina — medalion wilka

Medalion z wilkiem to charakterystyczny znak cechu wiedźmińskiego. Oczywiście posiada on magiczne zdolności takie jak wykrywanie potworów, magicznych obiektów, a także obecność osób posługujących się magią. W prawdziwym świecie to dodatek pozornie pozbawiony magicznych mocy jednakże z pewnością przyciągnie okolicznych fanów kultowej sagi o Geralcie.

W książkach medalion opisany jest jako srebrny medalion głowy wilka zawieszony na szyi wiedźmina. Jeżeli nie lubisz dużych medalionów, możesz zdecydować się na ten sam symbol w postaci breloka. Warto pamiętać, że wilk symbolizował cech wilka, oprócz tego w książkach opisano inne wiedźmińskie szkoły: kota, gryfa, niedźwiedzia, mantikory i żmii.

Medalion z czarną gwiazdą medalion Yennefer z Vangerbergu

Medalion Yennefer

Obsydianowa gwiazda na szyi, fiołkowe oczy, kruczoczarne włosy i zapach bzu i agrestu to najbardziej charakterystyczne cechy zewnętrzne Yen. Jeżeli jesteś fanką książek, poszukaj kamiennej, czarnej lub czarno-białej gwiazdy na zawieszkę. Będzie to najbliższe osobistemu amuletowi opisywanemu przez Sapkowskiego. Jednakże, w grze i serialu naszyjnik ten wygląda nieco inaczej. Najczęściej jest to metalowa blaszka w kolorze srebra, otoczona drobną dekoracją i zawieszona na szerokim, skórzanym chokerze. 

W zależności od twojego stylu i trybu życia może to być dodatek na co dzień albo na wyjątkowe okazje. Jednakże z pewnością niewielkie modyfikacje, takie jak zmiana rzemienia na nieco dłuższy łańcuszek sprawi, że medalion będzie zawsze ok, niezależnie od okazji.

Medalion Triss Merigold - Biżuteria dla fanów Wiedźmina

Biżuteria dla fanów Wiedźmina — medalion Triss

Wisiorek Triss to dodatek, który powstał zainspirowany popularną na świecie grą, a nie opisem postaci wiernym książkom. Jednakże jest to ładny dodatek, który może się spodobać wielu fankom najlepszej polskiej gry komputerowej. Zawieszka to złoty kwadrat zawieszony na jednym z rogów. W każdym kącie kwadratu znajduje się niewielka perełka. Wnętrze medalionu pokryte jest emalią w morskim kolorze, znad której wybija się złoty wzór. To świetny dodatek dla każdej kobiety niezależnie od prowadzonego stylu życia. Najlepiej wygląda na złotym, delikatnym łańcuszku, jednak możesz zawiesić go też na rzemyku czy sznurku.

Breloki z mieczami 

Miecze Geralta to jedna z tych kultowych broni jak różdżka Pottera, czy łuk Legolasa. Długi, srebrny miecz świetnie sprawdzi się jako naszyjnik oraz brelok zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Co więcej, jest to dodatek, który może reprezentować twoje zamiłowanie nie tylko do wiedźmina, ale wielu innych władających mieczem bohaterów takich jak Aragorn, czy król Artur.

Wisior dla fanów Wiedźmina, jaskółka Cirilla - Biżuteria dla fanów Wiedźmina

Biżuteria dla fanów Wiedźmina — Jaskółka

Imię Ciri, a właściwie Cirilli w starej mowie to Zireael, co oznacza jaskółkę. Jest to bezsprzecznie symbol Lwiątka z Cintry, który pojawia się w sadze wielokrotnie. Nazywa się tak jej miecz, a także mistyczna wieża, którą odnajduje dziecko niespodzianka. W książkach czy grach nie występuje nigdzie biżuteria z jaskółką. Według mnie taki wybór jest nieco mniej oczywisty, ale za to daje więcej możliwości. Jaskółka to nie tylko symbol Ciri, ale i wzór o gładkich kształtach, który często doskonale sprawdza się w biżuterii.

Inne pomysły

Pamiętajmy, że każdy naszyjnik może stać się broszką, czy brelokiem. Dodatki te zazwyczaj dostępne są we wszystkich wariantach, a jeżeli ich nie znajdziesz, to z łatwością przyjdzie Ci ich przemiana z pomocą kilku półfabrykatów.

Innym pomysłem, który szczególnie sprawdzi się dla fanów tej kultowej sagi, są zapachy. Doskonale pamiętam, że Yennefer pachniała bzem i agrestem. Perfumy to często bardzo osobisty prezent i warto poznać preferencje partnerki. Dlatego, jeżeli nie masz pewności, jakie zapachy lubi twoja ukochana, sięgnij po mydło pachnące jak perfumy Yen.

Spodobał Ci się artykuł? Sprawdź co czeka na Ciebie w kolejnych:

Możesz również polubić

2 komentarze

  1. Kasiaa

    chyba mam już prezent na przyszłe walentynki 😀

  2. Hubert

    Można zamówić u was taki medalion? Jeśli tak prosił bym o kontakt.

Dodaj komentarz