Naszyjnik z pereł – kultowy dodatek gwiazd Hollywood

Kultowy dodatek naszyjnik z pereł

Naszyjnik z pereł to klasyczny dodatek pasujący każdej kobiecie. Większości z nas, myśląc o naszyjniku z tymi organicznymi klejnotami, z pewnością przemknęła przez myśl Audrey Hepburn w kadrze ze „Śniadania u Tiffany’ego”. Przez wiele lat biżuteria z pereł kojarzona była z bogactwem, klasą i elegancją. Nic dziwnego, skoro naszyjniki z pereł warte były tyle, co kamienice w Nowym Jorku! Wraz z rozwojem technologii hodowli pereł, stały się one tańsze i bardziej dostępne mniej zamożnym osobom.

Naszyjnik z pereł w Annie Kareninie

Mama, czyli szefowa manzuko z dość żywymi emocjami wspomina obsesję jednej ze swoich nauczycielek na punkcie Anny Kareniny. Jakże łatwiejsze mogłyby być lekcję z ową kobietą, gdyby film powstał nieco wcześniej. Keira Knightley wcieliła się w tytułową postać powieści Tołstoja w 2012 roku. Ubrana w czerwony jedwab i obsypana perłami porusza się po rodzinnym skandalu, własnych pragnieniach i w małżeństwie pozbawionym miłości.

Skupiając się na wyglądzie Anny w filmie, dostrzeżemy aż sześć sznurów pereł otaczających jej szyję. Naszyjnik ten doskonale komponuje się z karnacją Keiry i kontrastuje z głęboką czerwienią sukni, czy kasztanowymi włosami. Całość stylizacji dopełniają wiszące kolczyki zwieńczone perłą. Połączenie naszyjnika z pereł i kolczyków w tym samym materiale wydaje się jedną z najpowszechniejszych stylizacji eleganckiej kobiety i świetnie sprawdza się w niemal każdej okazji.

Naszyjnik z pereł Tudorowie
onthetudortrial.com

Naszyjnik z pereł z Tudorów

Dynastia Tudorów to historyczny serial kostiumowy, w którym Natalie Dormer gra Annę Boleyn. Aktorka wciela się w postać młodej kobiety próbującej uwieść króla Henryka VIII. Cały serial zachwyca skomplikowanymi, pięknymi kostiumami i uzupełniającą je biżuterią. Ciemnowłosa Anna doskonale wygląda w naszyjniku z dużych pereł, którego jeden rząd kończy się jeszcze na obojczykach, drugi zaś znika w jej dekolcie podkreślając niezaprzeczalny atut Natalie.

Audrey Tautou jako Coco w naszyjniku z pereł
granice.pl

Coco, przed Chanel

Film biograficzny o jednej z najsłynniejszych kobiet ubiegłego wieku pochodzi z 2009 roku. Główną rolę gra Audrey Tautou, wcielając się w młodą Coco, a właściwie jeszcze Gabrielle. Bohaterka zaczyna od bycia skromną szwaczką, a kończy jako założycielka kultowego domu mody Chanel. Młoda Coco sprzeciwia się gorsetom i konwenansom. W swoim domu mody lansowała styl sportowy jako odzież odpowiednią do pracy. Eksperymentowała z tkaninami, ale i własnym stylem.

Ostatecznie, większość z nas myśli o Coco Chanel jak o bardzo eleganckiej kobiecie. W filmie niejednokrotnie mamy okazję ujrzeć Audrey w charakterystycznym, podwójnym naszyjniku z pereł, który pasuje do niemal każdej stylizacji i jest po prostu ponadczasowy. W prawdziwym życiu projektantka wielokrotnie ubierała się w wielorzędowe, bogate naszyjniki z pereł i za każdym razem wyglądała w nich doskonale.

Perły w Śniadaniu u Tiffany’ego

Holy Golightly to prawdopodobnie najczęściej imitowana postać na świecie. Wystarczy upiąć włosy, włożyć czarną obcisłą sukienkę i znaleźć czarną lufkę. Oczywiście dopełnieniem całego wyglądu są dodatki takie jak, czarne rękawiczki, tiara i masywny naszyjnik z pereł. Filmowa Holy uosabia dawny Hollywoodzki styl, przy czym utrzymują ją adoratorzy, jest informatorką mafii. Nieco zagubiona postać szukała szczęścia u Tiffany’ego, gdzie jak twierdzi, nie może zdarzyć się nic złego, jest cicho, elegancko i bezpiecznie.

Rola Audrey Hepburn w tym filmie zapoczątkowała międzynarodowy szał na biżuterię sprzedawaną w charakterystycznych, niebieskich pudełkach. Na całym świecie zrodziła się obsesja na punkcie eleganckiej biżuterii i wielkich pereł.

Naszyjnik z pereł na szyi Sophii Loren
weranda.pl

Naszyjnik z pereł na szyi Sophii Loren

Milionerka to film z 1960 roku, w którym główną rolę Epifanii (najbogatszej kobiety na świecie) gra przepiękna Sophia Loren. Zdesperowana dziedziczka szuka kandydata na męża, który sprosta wymaganiom jej ojca. W jednej ze scen widzimy Lauren w wielkim kapeluszu i czarnej bieliźnie, a także trzech sznurach pereł i białych rękawiczkach. To jedna z pierwszych scen w kinie, w której perły przedstawiono w stylizacji erotycznej, zmysłowej i pociągającej. 

Perłowy naszyjnik w filmie Hitchcocka

Okno na podwórze to psychologiczny dreszczowiec wyreżyserowany przez Alfreda Hitchcocka, w jedną z głównych postaci jest Lisa Fermont grana przez Grace Kelly. Niektórzy krytycy uznają, że pojawianie się aktorki na ekranie znacznie urozmaiciło całość obrazu. Hitchcock celowo wykreował jej postać na romantyczną piękność. Kobiece suknie, schludna fryzura i czerwone usta Lisy dopełniał dość krótki, trójrzędowy naszyjnik z pereł, w komplecie z perłowymi sztyftami. To kolejny przykład stylizacji, w których naturalne piękno kobiety podkreśla minimalistyczny, perłowy naszyjnik. 

Dziś perły spotykamy w stylizacjach eleganckich, biurowych, ale i kompletnie nieformalnych. Upinamy je we włosach, ozdabiamy nimi torebki, a nawet buty. Wciąż jednak wiążą się one ze swego rodzaju elegancją, nawet jeżeli połączymy je z dresami. Używamy ich w profesjonalnych stylizacjach biurowych, ale i jako element seksownych strojów. Zdradź nam jak Ty lubisz nosić swoje perły. 

Spodobał Ci się artykuł?

Możesz również polubić

Dodaj komentarz