Kamienie a znaki zodiaku

Znaki zodiaku i korespondujące im minerały

Kamienie a znaki zodiaku to dość często wyszukiwana fraza dotycząca minerałów ozdobnych. Z niewyjaśnionych przyczyn uwielbiamy nieco magii i mistycyzmu w naszych życiach. Wiele osób, które kompletnie nie wierzy horoskopom, wciąż czyta je od czasu do czasu. Dla mnie na przykład to świetny sposób rozładowania atmosfery w grupie, z którą czekam na ustne egzaminy na studiach. Niezależnie, dlaczego szukasz kamienia, który pasuje do twojego znaku zodiaku, mam nadzieję, że ten post odpowie na wszystkie twoje pytania.

Skąd wzięły się znaki zodiaku

Znaki zodiaku, czy zodiak tropikalny wywodzą się ze starożytności, a dokładniej z Babilonu około 2500 lat temu. Ekliptykę, czyli okrąg wielki nieba, po którym pozornie porusza się Słońce, podzielono na 12 równych części po 30𝆩. Każda z części została nazwana od gwiazdozbioru, który w przybliżeniu się w niej znajdował. Co ciekawe, w 1930 roku astronomowie dołożyli jeszcze jeden znak, którym jest Wężownik. Wynika to ze stałego przesuwania osi naszej planety. Jednakże astrologiczne znaki zodiaku pozostały niezmienione przez stulecia.

Horoskopy związane ze znakami zodiaku to skutek starożytnych wróżbitów i szarlatanów. Jednakże przez setki lat astrologia uważana była za naukę równą matematyce i astronomii. Dziś wiemy jednak, że wiara w horoskopy to wynik naturalnie występujących u ludzi błędów poznawczych, połączona z ciekawością, tęsknotą za wiarą w odrobinę magii i marzeniami o możliwości przewidywania przyszłości, a także zabawą.

Horoskopy to przepowiednie lub charakterystyki konkretnych osób, a nawet wydarzeń, które tworzone są na podstawie układu ciał niebieskich według dat, godzin i miejsca. Co ciekawe, w niektórych religiach, w tym chrześcijaństwie, wiara w horoskopy jest grzechem, poważnym złamaniem pierwszego przykazania dekalogu. Natomiast inne religie takie jak hinduizm uważają astrologię za naukę postrzegania wpływu wyższych sił na ludzi i cały Wszechświat, a według praw karmy, horoskop to interpretacja skutków naszych działań we wszystkich życiach.

Kamienie a znaki zodiaku — kto je połączył

Historia kamieni zodiakalnych wywodzi się z Księgi Wyjścia, w której pierwszy kapłan Izraelitów nosił napierśnik z dwunastoma kamieniami. Kamienie te miały nie tylko reprezentować dwanaście plemion Izraela, ale też mieć magiczne moce. Chrześcijańską tradycją stało się noszenie wszystkich dwunastu kamieni, na pamiątkę owego napierśnika. Później zaczęto nosić minerały pojedynczo, opierając się na przekonaniu, który z nich aktualnie ma największą moc. Z czasem zaczęto łączyć konkretne kamienie z miesiącami w roku. Wiele różnych kultur łączyło minerały ozdobne z miesiącami, porami roku, czy dniami tygodnia.

Wedyjscy astrologowie polecają konkretne kamienie indywidualnie na podstawie kart astrologicznych. Przez tysiące lat ustalono mniej więcej, uniwersalny dobór kamieni dla każdego znaku zodiaku. Co ciekawe, w dużej mierze pokrywają się one z kamieniami dopasowanymi do miesięcy, które wymyśliło amerykańskie stowarzyszenie jubilerów na początku XX wieku. Jednakże ich idea była prostsza niż wróżenie z gwiazd, chcieli po prostu zachęcić do kupowania biżuterii z minerałami i zarobić jak najwięcej.

Granat minerał wodnika

Kamienie a znaki zodiaku — pary liczące setki lat

Wodnik i granat

W astrologii Wodniki określa się twórczymi myślicielami i filozofami, którzy pragną zmieniać świat. Niekiedy dają ponieść się emocjom, co wynika z ich ogromnej pasji. Granaty odpowiedzialne mają być za przywrócenie zmysłowości i witalności. Co więcej, niektórzy wierzą, że noszenie tych krwistoczerwonych minerałów może ułatwić stabilizację emocji, a nawet trudnych relacji. Do magicznych mocy granatów zaliczają również promocję kreatywności, niezależności, a także sukcesu w biznesie i poprawę perspektyw zawodowych.

Ryby i ametyst

Osoby spod znaku ryb często są nieco przewrażliwione, a także pochłaniają energię, co sprawia, że mogą skorzystać z ametystowych amuletów. Tak przynajmniej jest według astrologów i wróżbitów. Twierdzą oni, że kamień odpycha negatywne wibracje, a także poprawia zdolności psychiczne i świadomość ducha, dlatego to doskonały kamień medytacyjny. Dodatkowo ten fioletowy kamień szlachetny podobno pomaga ukoić zarówno nasz umysł, jak i układ nerwowy. Ostatnie mistyczne właściwości ametystów to pobudzanie ukrytych pokładów współczucia i życzliwości, co w dzisiejszym świecie mogłoby przydać się nam wszystkim.

Baran i krwawnik

Barany opisuje się jako nieustraszone, ambitne i entuzjastyczne osoby. Zazwyczaj są to osoby przepełnione pasją i determinacją, co czyni je doskonałymi liderami. Krwawnik to kamień inaczej zwany heliotropem. Do jego niezwykłych mocy ma należeć otwieranie ludzi, szczególnie spod znaku Barana. Niektórzy wierzą, że to doskonały talizman dla osób przepracowanych i zamkniętych w sobie, a także tych, którzy mają problemy z podejmowaniem decyzji. Co ciekawe, wbrew swojej nazwie, krwawnik ma łagodzić w ludziach gwałtowność i ułatwiać zwalczanie agresywnych impulsów.

Byk i szafir

Szafiry to jedne z moich ulubionych kamieni szlachetnych, a przypisuje się je Bykom. Ten znak zodiaku według astrologii podlega Wenus, co sprawia, że zodiakalne Byki kochają luksus i piękne przedmioty. Pragnienie życia w wysokim standardzie, a także jasno stawiane sobie cele sprawiają, że osoby spod tego znaku często są niestrudzonymi pracownikami. Szafiry, są nie tylko pięknymi klejnotami, ale podobno symbolizują uczciwość i czystość. Ich noszenie ma sprawić, że użytkownik stanie się niezawodny i cierpliwy, a także pozbędzie się zazdrości i chciwości.

Kamienie a znaki zodiaku- agaty i bliźnięta

Bliźnięta i agat

Zodiakalne bliźnięta często są niespokojne, ich umysł pracuje bez ustanku i to właśnie sprawia, że mistyczne, kojące działanie agatu jest kamieniem im dedykowanym. Agaty mają wiele postaci i doskonale pasują do elastycznych i wszechstronnych Bliźniąt. Biżuteria z agatów według astrologów nie tylko zwiększy śmiałość osób spod tego znaku, ale też ochroni je przed stresem i wyczerpaniem.

Rak i szmaragd

Osoby spod znaku Raka często mają wysoko rozwiniętą inteligencję emocjonalną. Mimo dużej empatii często są one powściągliwe w okazywaniu emocji czy dzielenia się swoją bogatą wyobraźnią. Szmaragdy podobno ułatwiają Rakom skupienie się na ważnych rzeczach w życiu. Kamienie te mają ułatwiać uwolnienie od przywiązania do materialnych dóbr, a także docenienie ważnych doświadczeń.

Lew i onyks

Onyksy to czarne kamienie wyglądające niezwykle szlachetnie, podobnie jak król dżungli – lew. Onyksy to kamienie, które mają dodawać inspiracji kreatywnym Lwom. Co więcej, uważa się, że kamienie te pomagają stać się bardziej hojnymi i tolerancyjnymi ludźmi. Te czarne kamienie ozdobne uważane są za symbol wierności i miłości, może to być doskonały pomysł na prezent dla ukochanej osoby. Ich kolor sprawia, że nadają się na biżuterię dla każdego, a odrobina mistycznego dobrobytu, który podobno zapewniają, z pewnością nikomu nie zaszkodzi.

Panna i karneol

Skrupulatność, z której znane są zodiakalne Panny, sprawia, że takie osoby uznawane są zwykle za perfekcjonistów. Często mówi się, że analizują i planują życie zbyt dokładnie i może prowadzić to do niepokoju, rozproszenia i braku produktywności. Remedium na wszystkie te problemy to według mistyków karneol. Noszenie go ma pomóc w nabyciu bardziej praktycznego podejścia. Co więcej, niektórzy wierzą, że karneol pomaga znaleźć motywację i wytrwałość szczególnie osobom spod znaku Panny.

Waga i perydot

Wagi podobno charakteryzuje artystyczne usposobienie i oko wyłapujące nawet niewielkie asymetrie. Perydoty, czyli szlachetne oliwiny to podobno idealne kamienie dla zodiakalnych Wag. Sam minerał ma celebrować indywidualność i wspierać twórczość umysłu. Co więcej, ten zielony kamień ułatwia zachowanie równowagi we wszystkich aspektach życia i świetnie prezentuje się w biżuterii.

Skorpion i topaz

Topaz to kamień o kilku odmianach kolorystycznych, co oferuje szerszy wybór minerału kompatybilnego ze znakiem zodiaku. Według astrologii Skorpiony to osoby intuicyjne, namiętne i pewne swoich uczuć. Często oczekują od innych podobnej stałości emocji i śmiałości. Według mistyków noszenie topazów może pomóc im ukoić swoje frustracje i przynieść spokój. Co więcej, kolorowe topazy nierzadko mają pomóc w optymistycznym nastawieniu do życia i przywołaniu dziecięcej radości.

Turkuskamień zodiakalny strzelców

Strzelec i turkus

Zodiakalne Strzelce są podobno ruchliwe, niestałe w emocjach i planach. Uważa się, że osoby spod tego znaku mają silne charaktery i mogą wiele znieść. Uwielbiają swoją przestrzeń i bywają nieprzenikliwe, zupełnie jak turkusy. Rolą tych kamieni ma być wyhamowanie ułatwienie zachowania równowagi. Dodatkowo niektórzy wierzą, że noszenie turkusów wzmaga empatię, której Strzelcom może niekiedy brakować.

Koziorożec i rubin

Koziorożce według opisów są ambitne i zdyscyplinowane. Noszenie biżuterii ze szlachetnymi rubinami z pewnością doda pewności siebie. Według mistyków dodaje też odwagi i radości, a także promuje optymizm. Co więcej, wróżbici uważają, że Koziorożce to najtrudniejsze znaki zodiaków, a rubiny to doskonali pomocnicy w przywracaniu wyczerpanej energii. Dodatkowo głęboka czerwień rubinów ma według niektórych wzmacniać serce i rozbudzać gorące uczucia.

Kamienie a znaki zodiaku — różne wariacje

Astrologia, znaki zodiaku i znaczenie mistyczne kamieni ozdobnych to nie nauka ścisła. W zależności od źródła, do którego sięgniesz, wybrane kamienie mogą się różnić. Istnieją tradycyjne, ale i nowoczesne podziały, które oferują większy wybór kamieni pasujących do danego znaku zodiaku. Pamiętaj, że koniec końców dobierane w dodatkach kamienie powinny Ci się przede wszystkim podobać i Cię cieszyć.

Spodobał Ci się ten post? Zobacz co jeszcze dla Ciebie napisałyśmy:

Możesz również polubić

Jeden komentarz

  1. Azara

    Bardzo popularne jest dawanie prezentu w postaci bransoletki odpowiadającej znakowi zodiaku. Uniwersalny i ciekawy pomysł na prezent

Dodaj komentarz