Akcesoria z filmu Pewnego razu w Hollywood

Biżuteria i dodatki z filmu Dawno Temu w Hollywood

Pewnego razu w Hollywood to najnowszy film Quentina Tarantino z 2019 roku. Dla widza, który nie ma pojęcia, o czym jest film, fabuła może być nieco zaskakująca, choć akcja filmu rozwija się bardzo powoli. W tej produkcji mamy okazję zaobserwować hollywoodzkie życie w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. W rolach głównych wystąpiły gwiazdy takie jak Leonardo DiCaprio, Brad Pitt i Margot Robbie, a o sukcesie filmu świadczy kilkadziesiąt nominacji do prestiżowych nagród filmowych. Ciekawą kwestią są również akcesoria z filmu Pewnego razu w Hollywood, które chcemy Wam zaprezentować w tym wpisie.

Pewnego razu w Hollywood

Ten nietuzinkowy film opowiada historię dwóch przyjaciół pracujących w show biznesie. Pierwszą z tych fikcyjnych postaci jest Rick Dalton, były telewizyjny kowboj grany przez Leonardo DiCaprio. Jego najlepszego kumpla gra Brad Pitt, wcielający się w rolę kaskadera Cliffa Richardsa. Oboje zmagają się z problemami ze znalezieniem pracy. Akcja ma miejsce w późnych latach sześćdziesiątych w surowych i hipisowsko-kolorowych realiach Hollywood. 

Pewnego razu w Hollywood nie przedstawia jedynie przyjaźni postaci fikcyjnych. W filmie możemy natknąć się na historycznych bohaterów takich jak Bruce Lee, Roman Polański, a także rodzina Mansona. W rolę postaci historycznej wciela się Margot Robbie grająca żonę Polańskiego – Sharon Tate. Jeżeli znasz nieco historii Hollywood, zapewne domyślasz się już, że film nie przedstawia jedynie ciekawostek z życia gwiazd XX wieku. Jednakże nie chcąc zdradzać szczegółów poprzestanę na tym krótkim opisie. 

Akcesoria z filmu Pewnego razu w Hollywood

Arianne Phillips była odpowiedzialna za wybranie kostiumów, akcesoriów i biżuterii do tego filmu. Jako jedna z pierwszych osób miała okazję zapoznać się ze scenariuszem napisanym przez Tarantino. Ta słynna kostiumografka sama wspominała, że niezwykle ekscytowała ją możliwość eksplorowania wielu możliwości w modzie lat 60. Na szczęście teoretyczne i historyczne przygotowanie się do działania są ulubioną częścią pracy Phillips. Arianne twierdzi, że bycie kostiumografką jest trochę jak bycie detektywem, szczególnie takim badającym historię i ludzi. 

Biżuteria z filmu Pewnego razu w Hollywood Rick Dalton

Rick Dalton 

Dużą część filmu Rick spędza ubrany w karmelową, skórzaną kurtkę. Dobrym uzupełnieniem jej ciepłej barwy jest złoty pierścień noszony na małym palcu prawej ręki. Ten sporych rozmiarów sygnet z głową lwa prawdopodobnie jest zabawnym ukłonem w stronę Leo DiCaprio, który gra Ricka. Podobno powstał we współpracy DiCaprio, Tarantino i Chrisa Calla. 

Poza sygnetem Rick nosił także naszyjnik z brązu na dość długim łańcuszku. Ten dodatek wzorowany był na stylu Steve’a McQueena. Wisiorek wygląda, jakby zawierał symbol zodiaku, w kształcie piramidy. Co więcej, naszyjnik skrywał literkę R. Ta ozdoba została wykonana na zamówienie w firmie Stuart England. 

Brad Pitt jako Cliff Richards w bursztynowych aviatorach i skórzanej bransolecie

Akcesoria z filmu Pewnego razu w Hollywood – Cliff Richards

W prawdziwym życiu Brad Pitt jest fanem biżuterii, dlatego śmiało możemy założyć, że był zaangażowany w proces dobierania akcesoriów dla swojej postaci. Cliff stale nosi t-shirt i skórzane mokasyny, do których zdecydowanie pasuje bransoleta ze skórzanego rzemienia uzupełniona metalowym kółkiem. Wśród akcesoriów Richardsa możemy wyróżnić okulary aviator z bursztynowym szkłem. Ostatnim dodatkiem tej postaci jest złoty zegarek Bullhead Citizen na szerokim, skórzanym pasku. Co ciekawe, ten model zegarka pochodzi z lat 70. 

Sharon Tate kolczyki koła
Zdjęcie: Julien’s Auctions
Pierścionki Sharon Tate sprzedane na aukcji jej dobytku
Zdjęcie: Photo Julien’s Auctions

Akcesoria z filmu Pewnego razu w Hollywood – Sharon Tate

Sharon niewiele mówi podczas całego filmu, dlatego kostiumy noszone przez Margot musiały być szczególnie dopracowane. Publiczność poznaje jej postać głównie poprzez gesty, mimikę i wygląd. Na szczęście siostra Sharon, Debra pracowała jako konsultantka przy filmie, dzięki czemu praca Arianne była nieco łatwiejsza. Co więcej, Debra przyniosła na plan biżuterię i perfumy Sharon, które Margot Robbie mogła wykorzystać w filmie, aby jeszcze lepiej wcielić się w rolę zmarłej aktorki. 

Sharon Tate była ikoną stylu, nosiła sukienki mini i maxi, piękną biżuterię i modne okulary przeciwsłoneczne. Jeśli chodzi o biżuterię, Sharon nie wybierała dużych czy drogocennych dodatków. Akcesoria stanowiły kolejną warstwę stylizacji. Wśród biżuterii filmowej Sharon możemy wyróżnić złote kolczyki koła, a także plecione, metalowe obrączki. Dodatkowo prawdopodobnie jednym z prawdziwych dodatków Sharon był pierścionek z kameą.

Margot Robbie jako Sharon Tate w filmie dawno temu w Hollywood

Większości widzów zapadła w pamięci żółta stylizacja, którą Arianne uzupełniła czarnymi, wysokimi butami i sporym, złotym naszyjnikiem. Nie do końca był on w stylu samej aktorki, jednakże niezaprzeczalnie pasuje do mody lat 60.   

Zadowolona z lektury? Sprawdź, co sądzisz o kolejnych wpisach!

Możesz również polubić

Dodaj komentarz