Brelok do telefonu — jak go zrobić

Jak zrobić brelok do telefonu

Brelok do telefonu to dodatek, który dopiero od niedawna jest modny. Wraz z rosnącą wielkością telefonów i popularnością noszenia ich w etui, breloki stały się praktycznymi ozdobami. Zawieszki do telefonów najchętniej wybierane są przez przedstawicieli młodszych pokoleń, jednakże to, komu wpadną w oko, zależy przede wszystkim od tego, z jakich półfabrykatów zostaną wykonane. W tym poście dowiesz się jak stworzyć typowo młodzieżowy brelok do telefonu, jednakże tutorial ten może zostać wykorzystany do wyprodukowania breloka bardziej uniwersalnego.

Co jest potrzebne do zrobienia breloka do telefonu

Brelok do telefonu DIY — co będzie potrzebne

Tworząc brelok do telefonu, możesz dopasować go do swojego etui, własnego stylu, czy torebki. To prosty sposób na dodanie nieco charakteru rzeczy, która towarzyszy nam każdego dnia. Jednakże zawieszki do telefonów to nie tylko metoda na personalizację elektroniki. Nierzadko zapobiegają upuszczeniu telefonu, a także utrudniają jego kradzież z rąk właściciela. Stanowią moje ukochane połączenie rzeczy praktycznych i pięknych.

Podstawa breloka

Bazą tworzonego przez nas breloka będzie woskowany, skręcany sznurek. Woskowanie zapewnia mu gładką powierzchnię, skręt dodaje wytrzymałości, a poliester, z którego jest wykonany, nie mechaci się i w dodatku jest topliwy. W naszym projekcie zdecydowałyśmy się na różowy sznurek o średnicy 0,6 mm i polecamy trzymać się tego rozmiaru, jednakże wybór kolorów należy do Ciebie.

Koraliki

Kolejnymi niezbędnymi półfabrykatami są koraliki. W roli przekładek wykorzystałyśmy pastelowe koraliki Miyuki rocailles. Te drobne, szklane koraliki świetnie sprawdzą się w tworzeniu breloków, bransoletek, a nawet pierścionków na gumce. Jeżeli planujesz produkcję z większej ilości półfabrykatów, wybierz dowolne barwy tych koralików. Osobom, które rękodziełem zajmują się jedynie okazyjnie polecam wybrać mieszankę kolorystyczną w jednym opakowaniu.

Do większych koralików w naszym breloku zaliczają się szklane kulki o średnicy 6 mm. My wybrałyśmy kulki czeskie i z serii pastels. Większymi koralikami są lawendowe kulki z żywicy. Mają one 8 mm i w tym projekcie wielkością ustępują jedynie serduszkom katsuki. Te wypełnione kwiatami kolorowe serca mają średnicę 10 mm i są hitem ostatnich miesięcy. Z koralików katsuki wybrałyśmy także jasnoróżowe krążki o średnicy 4 mm.

Jak widzisz, w jednym breloku wykorzystać można koraliki różnych rozmiarów wykonane z odmiennych materiałów. W zależności od własnych preferencji możesz wybrać koraliki akrylowe, kamienne, drewniane, czy syntetyczne perły. Świetnie prezentują się breloki wykonane z chipsów z kamieni i kolorowej sieczki z muszli. Moimi faworytami są prawdopodobnie koraliki katsuki w połączeniu z perłami. Jednakże nie polecam wykorzystywania naturalnych pereł, gdyż są one dość delikatne i mogą się szybko zniszczyć.

Dodatkowe sprzęty

Na szczęście do stworzenia tego breloka nie potrzebujesz wielu narzędzi. Przydadzą się nożyczki, jeżeli jesteś w trakcie kompletowania sprzętów w swojej pracowni, polecam zaopatrzyć się w wygodne nożyczki jubilerskie. Drugim narzędziem, które przyda się w tym projekcie, jest zapalniczka, którą większość ma w swoim domu. Jeżeli posiadasz tacki do koralików, z pewnością będzie Ci wygodniej z nich skorzystać, jednakże nie są one niezbędne.

Jak zrobić brelok do telefonu

Jak zrobić zawieszkę do telefonu

Pierwszym krokiem jest stworzenie projektu breloka, jeżeli korzystasz z naszego wzoru, policz ile jakich koralików będziesz potrzebowała i skompletuj potrzebne półfabrykaty. Następnie rozpocznij nawlekanie koralików na sznurek. Jeżeli zdecydujesz się na użycie koralików w kształcie serc (lub innych, w których możesz wyznaczyć górę i dół), pamiętaj, aby w połowie pracy zmienić kierunek ich nawlekania. Dzięki temu serduszka będą prezentować się symetrycznie.

Gdy wszystkie koraliki znajdą się na sznurku, na jednym z jego końców stwórz pętelkę, która posłuży Ci do przymocowania breloka do etui telefonu. Następnie odetnij zbędny kawałek sznurka i z pomocą zapalniczki stop jego koniec. Takie przytopienie poliestrowych sznurków zapobiega rozplątywaniu się supełków i rozczapierzaniu końca sznurka. Następnym krokiem jest związanie obu końców sznurka, uważając, aby nie zmniejszyć pętelki, mocne zaciśnięcie supła, odcięcie nadmiaru sznurka i przypalenie końcówek. Tym sposobem stworzyłaś właśnie piękny brelok do telefonu i pozostaje Ci tylko się nim cieszyć.

Jeżeli preferujesz oglądać tutorial, zamiast czytać o tym, jak coś stworzyć, zapraszam Cię na nasze instagramowe konto! Znajdziesz tam przewodnik, w którym zawarte są wszystkie dotychczas nakręcone tutoriale wraz z kompletną listą niezbędnych półfabrykatów! A jeśli poszukujesz dalszych inspiracji na stworzenie breloka, zapraszam do lektury posta z pomysłami na breloki do kluczy i na naszą brelokową tablicę na Pinterest’cie.

Jesteś zadowolona z lektury tego wpisu? Odkryj więcej świata rękodzieła z manzuko.com!

Możesz również polubić

Dodaj komentarz