Dlaczego własnoręczne robienie biżuterii jest takie popularne?

Biżuteria ręcznie robiona

Jeszcze kilka-kilkanaście lat temu nie istniało tak wiele sklepów z biżuterią, nie było sieci jubilerskich. W każdym jubilerze można było dostać wzory unikalne. Dziś kolejne sklepy prześcigają się w ofertach, które niewiele się od siebie różnią. Jest to jeden z powodów, dla których ponownie zaczynamy doceniać własnoręczne robienie biżuterii. Zapraszamy do lektury artykułu o powodach rosnącej popularności biżuterii DIY.

Robienie biżuterii – unikalna biżuteria handmade – dla ceniący unikalny styl

Najbardziej ceniona we własnoręcznie robionej biżuterii jest możliwość dopasowania jej do naszego stylu. Chodzi zarówno o to, że sami możemy wybrać kolorystykę, ale i estetykę, w której praca będzie wykonana. Bez problemu sięgniemy po biżuterię codzienną, pasującą do jeansów lub dresów, jak i bardziej elegancką czy na konkretną okazję. Kolczyki, bransoletki czy naszyjniki handmade pozwalają wyrazić nam samych siebie. W przypadku biżuterii “kupnej” byłoby o to bardzo trudno.

Ręcznie robione bransoletki

Robienie biżuterii – bo lubimy stworzyć coś sami

Część z nas ma w sobie coś z artysty. Chcemy być wyjątkowi i pokazać światu, że potrafimy samodzielnie stworzyć coś nietypowego i pięknego. Doskonale sprawdza się w tym celu rękodzieło każdego typu. Własnoręcznie robiona biżuteria może być bardzo prosta do wykonania, a przy tym efektowna. Jest to kolejny powód, dla którego cieszy się rosnącą popularnością.

Cena niższa niż w sklepie – zrób sam i zaoszczędź

Ceny surowców rosną z roku na rok. Jeśli dodamy do tego kilka rodzajów marż producentów oraz koszty marketingu, reklamy czy promocji, szybko okazuje się, że cena biżuterii w sklepie jest dość wysoka. Dlatego, szczególnie w przypadku prostszych wzorów, część z nas woli wykonać ozdoby samemu. Zwłaszcza, jeśli posiadamy przynajmniej minimalne umiejętności manualne. W większości wypadków wykonanie biżuterii własnoręcznie jest tańsze. Oczywiście wiele zależy od techniki, po jaką sięgniemy, ale prawie zawsze opłaca się zrobić coś pięknego samemu.

Robienie biżuterii- potrzebne półfabrykaty

Ronbienie biżuterii – możliwość kreowania każdego elementu biżuterii handmade

Chciałabyś mieć wpływ na każdy, nawet najmniejszy element kolczyków czy bransoletki? W przypadku biżuterii DIY mamy możliwość wykreowania ozdoby, począwszy od projektu, przez dobór koralików, kamieni naturalnych, aż po odpowiednie zapięcia. Wszystkie te etapy przeprowadzimy według naszych upodobań i artystycznych wizji. Jest to ogromna swoboda twórcza i nieograniczone możliwości tworzenia.

Alergie już nie straszne – wybierz idealne półfabrykaty do biżuterii DIY

Jeśli cierpisz na alergię, na któryś z metali, własnoręczne wykonanie biżuterii jest idealnym rozwiązaniem. Bogata oferta półfabrykatów na rynku sprawia, że każdy znajdzie te, które go nie uczulą i nie wywołają podrażnień skóry. Można sięgnąć po bigle, zapięcia złote, srebrne, ze stali chirurgicznej i antyalergiczne. W zależności od tego, na który składnik stopu jesteśmy uczuleni, wykonując biżuterię samodzielnie w prosty sposób jesteśmy w stanie wyeliminować czynnik drażniący naszą skórę.

Robienie biżuterii – zostań projektantem biżuterii handmade

Własnoręczne wykonywanie biżuterii jest popularne, ponieważ jesteśmy w stanie stworzyć ozdoby idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Nie ma przeszkód, by uszyć kolczyki, czy wisiorek pod kolor i fason sukienki czy bluzki. Broszka idealnie w odcieniach szala, kolczyki- o najlepszej długości i kształcie dobranym do naszej twarzy – to wszystko daje nam biżuteria DIY.

Ręcznie robione kolczyki

Robienie biżuterii – Nieograniczone możliwości łączenia i wyboru materiałów

W sklepach internetowych z akcesoriami do tworzenia biżuterii znajdziemy ogromny wybór półfabrykatów. Począwszy od kulek, kamieni, sznurków, linek czy żyłek. Wszystkie elementy możemy dowolnie dobierać i ze sobą zestawiać. Własnoręczne tworzenie biżuterii to wyjątkowa możliwość idealnego dopasowania poszczególnych półfabrykatów. Możemy przebierać pośród produktów z każdego zakątka świata i stworzyć wyjątkowe ozdoby zgodne z naszym artystycznym zmysłem.

Biżuteria handmade idealny pomysł na prezent od serca

Biżuteria DIY idealnie spełnia wymogi wymarzonego prezentu. Nie ma osoby, która nie doceni faktu, iż przygotowaliśmy ozdoby z myślą o niej. Nie tylko zaprojektowaliśmy kolczyki, broszkę czy bransoletkę, ale również własnoręcznie ją wykonaliśmy. A to oznacza, że poświęciliśmy swój czas i energię, by przygotować coś wyjątkowego. Biżuteria handmade cieszy się rosnącą popularnością również dlatego, że coraz częściej doceniany wspólne spędzanie czasu niż kupowanie kolejnych, zbędnych gadżetów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach biżuterii handmade?

Przeczytaj inne nasze artykuły:

Możesz również polubić

Dodaj komentarz