Logo Manzuko
  • Manzuko >
  • Koraliki do bransoletek i biżuterii >
  • Koraliki z kamieni ozdobnych >
  • Hematyt

Hematyt

Hematyt to minerał, który już jakiś czas temu stał się idealną ozdobą różnego rodzaju ręcznie wykonywanej biżuterii. Kamień odznacza się nietuzinkowym wyglądem, a do tego przypisywany jest mu szereg właściwości leczniczych oraz ezoterycznych. Szukasz odpowiedniego sposobu na ozdobienie swojej biżuterii? Sprawdź jak to zrobić przy pomocy tego wyjątkowego minerału.

Oprócz tego, że biżuteria z hematytu prezentuje się niezwykle elegancko oraz luksusowo, to kamień ma również bardzo dużą wartość dla kolekcjonerów. Mimo, iż jest on dość popularny, to każdy pojedynczy koralik z hematytu może różnić się głębią koloru oraz kształtem. Co więcej, minerałowi przypisywany jest szereg właściwości, które mają realny wpływ na poprawę naszej kondycji psychicznej oraz fizycznej. Wybierz hematyt do produkcji swojej biżuterii, a zyskasz coś więcej, niż tylko oryginalny dodatek do stylizacji.

Hematyt – kamień o krwistym obliczu

Hematyt to kamień o czarnej barwie, który często określany jest mianem krwistego minerału. Sama jego nazwa wywodzi się z języka starogreckiego i oznacza po prostu krew. Zawdzięcza to swojej budowie i składowi chemicznemu. Minerał poprzez wysoką zawartość żelaza, po sproszkowaniu mieni się na czerwony kolor, co nadaje mu prawdziwie mistyczny charakter.

Hematyt doczekał się wielu legend oraz wierzeń. Niegdyś uważano, że ma niezwykle pozytywny wpływ na samopoczucie oraz chroni przed wszelkiego rodzaju chorobami krwi. W starożytności kamień był jednym z podstawowych leków na problemy z krążeniem. Uważany był za jeden z najcenniejszych minerałów, a wykorzystywanie go w celach jubilerskich było wręcz zakazane. Co więcej, hematyt był również kamieniem wojowników – zapewniał im bezpieczeństwo na froncie, a noszenie go było nie lada honorem oraz wyróżnieniem.

Postaw na hematyt – koraliki pomogą w leczeniu codziennych dolegliwości

Hematyt to przede wszystkim kamień, który polecany jest anemikom. Jego obecność sprzyja wchłaniania się żelaza oraz poprawia krążenie krwi w organizmie. Co więcej, kobiety, które mają problemy z menstruacją nie raz doceniły jego moc, która dopomogła podczas „trudnych dni”. Hematyt również pozytywnie wpływa na leczenie bezsenności oraz przyczynia się do zwalczania wszelkiego rodzaju bólów reumatologicznych. Koraliki z hematytu są więc nie tylko piękną ozdobą, ale również pomocnym amuletem na co dzień.

Koraliki z hematytu w Manzuko to szansa na stworzenie niepowtarzalnych wzorów i biżuterii na lata.

Dlaczego koraliki z hematytu są jedną z najlepszych propozycji w naszym sklepie? Po pierwsze ze względu na swoje właściwości i niepowtarzalny wygląd, ale również ze względu na swoją trwałość. Półfabrykaty znajdujące się w naszej ofercie są niezwykle odporne na zniszczenia oraz zachowują swoje właściwości przez wiele lat. Co więcej, praca z hematytem jest niezwykle przyjemna oraz daje wiele satysfakcji.

Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.101.2 #