Półfabrykaty do wyrobu biżuterii i koraliki do bransoletek - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki do bransoletek >
  • Masa perłowa

Masa perłowa

Masa perłowa

Masa perłowa to surowiec, który powstaje z warstwy muszli. Jest to materiał, z którego w naturalnych warunkach powstają perły. Masa perłowa jest mocnym, sprężystym i pięknie opalizującym surowcem pochodzenia organicznego. Nic dziwnego, ze od setek lat zachwyca rzemieślników w każdym zakątku globu. 

Właściwości masy perłowej 

Masa perłowa ma wytrzymałość porównywalną do krzemu, co jest bardzo imponującym wynikiem jak na materiał organiczny. Jest to jednak kruchy surowiec, którego twardość określana jest na 2,5 do 4 w skali Mohsa. Oznacza to, że powierzchnię masy perłowej jest dość łatwo zarysować w porównaniu do kamieni szlachetnych. 

 

Dlatego też warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i przechowywaniu wykonanych z niej materiałów. Jeżeli zmoczysz swoją masę perłową, osusz ją dokładnie przed odłożeniem do osobnego pojemnika, lub woreczka. Pamiętaj także, że kosmetyki codziennego użytku takie jak lakiery do włosów, kremy z filtrem i perfumy mogą wpłynąć na blask Twojej biżuterii, z tego powodu najlepiej zakładać ją zaraz przed wyjściem. 

Półfabrykaty z masy perłowej w ofercie manzuko.com

Na naszej stronie internetowej znajdziesz przeróżne produkty wykonane z masy perłowej. Zaliczają się do nich zawieszki, łączniki, kaboszony i przekładki, a także gotowe kolczyki. Różnokształtne koraliki z masy perłowej są faworytami wśród naszych klientek. Doskonale nadają się do tworzenia biżuterii idealnej na każdą okazję i porę roku. Świetnie prezentują się w delikatnych, minimalistycznych projektach, które podkreślają urodę noszących je kobiet. 

Półfabrykaty z masy perłowej niesamowicie komponują się zarówno ze złotem, jak i ze srebrem. Stanowią świetne uzupełnienie pastelowych kompozycji, ale też idealnie uzupełniają półfabrykaty o wyrazistych barwach takich jak lapis lazuli, malachit czy zoisyt. Zdecydowanie jest to jeden z bardzo uniwersalnych surowców, który sprawdzi się w akcesoriach dla kobiet w każdym wieku, o różnym guście i wyglądzie. 

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.131.3 #