Półfabrykaty do wyrobu biżuterii i koraliki do bransoletek - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki do bransoletek

Koraliki do bransoletek

Koraliki

Koraliki to niemal zawsze pierwszy produkt, po który sięgają początkujące rękodzielniczki. Stanowią one podstawę wyposażenia biżuteryjnej pracowni i wykorzystywane są na mnóstwo sposobów. Koraliki możesz wykorzystać do tworzenia bransoletek, kolczyków i naszyjników, ale sprawdzą się też w produkcji broszek, pierścionków, a także akcesoriów do włosów. Co więcej, możesz wykorzystać je do ozdobienia swoich ubrań i dodatków. Wystarczy nawlec je na nić, gumkę, linkę, lub żyłkę i zawiązać ją lub dodać zapięcie, aby cieszyć się piękną biżuterią. 

W naszej ofercie znajdziesz kilkanaście tysięcy rodzajów koralików, które z pewnością pozwolą Ci zrealizować swoje rękodzielnicze marzenia. Na naszym sklepie znajdziesz jedyne w swoim rodzaju koraliki sprzedawane na sztuki, ale też sznury kamieni naturalnych i gładkich koralików szklanych. Miłośniczki haftu koralikowego, sutaszu i delikatnych dodatków z pewnością zakochają się w ofercie koralików Miyuki i Toho.

Koraliki z ceramiki, tworzone ręcznie i niezwykle wytrzymałe zaspokoją potrzebę niemal każdego koloru. Z kolei koraliki literki i katsuki przypomną Ci czasy dzieciństwa i cukierkowej radości, a jednocześnie pozwolą stworzyć dojrzałe projekty dla kobiet i mężczyzn.

Koraliki do bransoletek dla fanów i fanek natury obejmują nie tylko naturalne kamienie, ale też koraliki z żywicy i drewna. Znajdziesz u nas półfabrykaty zarówno z drewna egzotycznego, jak i rodzimego. A koraliki z żywicy bez problemu zastąpią Ci potrzebę korzystania z surowców sztucznych.


Najczęściej zadawane pytania dotyczące koralików

Pierwsze podróże po świecie półfabrykatów rękodzielniczych mogą być trudne. Łatwo się zapomnieć w bogatej ofercie koralików i dać ponieść wodze fantazji. Wiemy, z własnego doświadczenia, że kupując koraliki do bransoletek i innych projektów czas płynie inaczej, a ilość możliwości oszałamia. Dlatego też odpowiadamy na najczęstsze pytania dotyczące koralików. Mamy nadzieję, że uprzyjemni Ci to zakupy i sprawi, że kupowanie półfabrykatów do biżuterii będzie co najmniej tak samo przyjemne, jak jej tworzenie.

1. Jakie koraliki wybrać do mojego projektu?

Wybierając koraliki do biżuterii, powinnaś wziąć pod uwagę technikę, w której zamierzasz pracować, rozmiar projektu, inne wykorzystywane półfabrykaty. Warto też pamiętać o tym, dla kogo tworzysz biżuterię. Wśród drobnych koralików najpopularniejsze są szklane koraliki firm Toho i Miyuki, które na całym świecie słyną z doskonałej jakości. Są to doskonałe koraliki do bransoletek i świetnie sprawdzą się w technikach takich jak sutasz czy haft koralikowy.

Jeśli zależy Ci na błyszczących i eleganckich koralikach, wybierz kryształki szklane i fasetowane koraliki z kamieni ozdobnych. Nie zapominaj też o metalowych przekładkach, które są drobnym akcentem, który potrafi przenieść biżuterię na wyższy poziom. 

Dla młodszych i bardzo aktywnych osób, które rzadko ściągają biżuterię, polecam lekkie, tanie i odporne na czynniki zewnętrzne koraliki akrylowe i koraliki katsuki wykonane z materiału podobnego do modeliny. Możesz śmiało nosić je cały rok bez obaw, że się zniszczą. 

Warto też pamiętać, że koraliki są świetną alternatywą biżuterii dla alergików. Szkło i ceramika, akryl, modelina czy kamienie naturalne i perły nie są alergenami, dzięki czemu bez obaw możesz tworzyć z nimi akcesoria dla każdego. Pamiętaj, że wybierając koraliki do bransoletek czy innych projektów, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich rozmiar zewnętrzny, ale też na średnicę otworu. Przed dokonaniem zakupu upewnij się, że wybrane przez Ciebie koraliki uda Ci się nawlec na sznurek, linkę lub gumkę, którą wybrałaś.

2. Jakie są rodzaje koralików?

Koraliki możemy podzielić ze względu na ich rozmiar, materiał, z którego zostały wykonane, ich kształt, kolor i rodzaj wykończenia. Zazwyczaj koraliki dzielimy ze względu na surowiec, z którego zostały wykonane, a później na poszczególne kształty i rozmiary. Do najpopularniejszych koralików należą szklane, wykonane z surowców naturalnych i wreszcie koraliki syntetyczne.

Wśród tych szklanych wyróżnimy koraliki ze szkła weneckiego, a także Miyuki i Toho i wiele innych. Warto także pamiętać o koralikach z ceramiki i porcelany. Do materiałów naturalnych, z których powstają koraliki, zaliczymy perły i masę perłową, koral, a także drewno, kamienie ozdobne i żywicę. Surowce sztuczne to najczęściej akryl i szkło akrylowe, a także masa termoutwardzalna.

3.Gdzie mogę kupić koraliki?

Oczywiście koraliki do wszelkich projektów rękodzielniczych możesz kupić na stronie manzuko.com. Sklep ten został przez nas stworzony, aby ułatwić wszystkim rzemieślnikom dostęp do dużego wyboru koralików dobrej jakości. Właśnie dlatego na naszym sklepie internetowym znajdziesz ponad 12 tysięcy różnych rodzajów koralików. Co więcej, jeśli masz trudność ze znalezieniem wymarzonych koralików, nie bój się do nas odezwać! Drużyna manzuko.com specjalizuje się w dopasowywaniu koralików do wizji klientek. A jeśli nie uda się nam ich znaleźć w naszym asortymencie, postaramy się je zdobyć specjalnie dla Ciebie.

4. Jakie koraliki są najlepsze do Tworzenia bransoletek?

Koraliki do bransoletek powinnaś dopasować do Twojej wizji. Do delikatnych bransoletek świetnie nadadzą się koraliki Miyuki i Toho, a także drobne koraliki z fasetowanych kamieni. Najlepsze koraliki do bransoletek przyjaźni to koraliki akrylowe i koraliki katsuki w różnych kształtach. Półfabrykaty te są lekkie, mają piękne kolory i występują w wielu kolorach. Te koraliki są łatwe w nawlekaniu i wytrzymałe na częste mycie, upadki czy standardowe zmiany temperatur.

Jeśli szukasz koralików do eleganckich bransoletek, proponujemy koraliki z pereł, korala, kamieni naturalnych. A miłośniczkom natury i ekologii polecamy nasze koraliki z drewna i żywicy, które świetnie sprawdzą się w tworzeniu każdego rodzaju biżuterii.

5. Ile kosztują koraliki do bransoletek?

Ceny koralików są bardzo zróżnicowane i zależą od ich rodzaju, wielkości, jakości i ilości. Najtańsze koraliki kosztują nawet mniej niż 1 grosz w przeliczeniu na sztukę. Dotyczy to w szczególności drobnych koralików sprzedawanych na wagę takich jak Miyuki, Toho czy pompony.

Im koraliki są większe, tym oczywiście więcej kosztują. Ceny najczęściej kupowanych koralików do bransoletek wahają się od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych za sztukę. Oczywiście im koralik większy lub trudniejszy do zdobycia ze względu dostępność materiału, z którego został wykonany lub technikę produkcji, tym będzie droższy. 

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.131.3 #