Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Znaki zodiaku

Znaki zodiaku - zawieszki i kamienie dla znaków zodiaku

Znaki zodiaku

Znaki zodiaku to fascynujący temat, który od wieków budzi zainteresowanie licznych artystów i nie tylko. Znaki zodiaków to dwanaście sektorów na nieboskłonie, które odpowiadają gwiazdozbiorom, przez które słońce przemieszcza się kolejno w ciągu roku. Korzenie znaków zodiaku sięgają starożytnego Babilonu, to właśnie tam powstała astrologia, która była sposobem na interpretację wpływu ciał niebieskich na ludzkie losy. Później znaki zodiaku, jak i astrologiczną interpretację rozwinęli starożytni Grecy, którzy połączyli je z mitologią i nadali im głębsze znaczenie.


Wyróżniamy dwanaście znaków zodiaku takich jak: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby. Każdy znak zodiaku ma swoją charakterystykę, która określa cechy osobowości, predyspozycje, talenty, słabości i zainteresowania ludzi urodzonych pod danym znakiem. Dla każdego z nich określany jest także horoskop, który ma przewidywać przyszłość osoby spod danego znaku.


Znaki zodiaku dzielą się także na cztery grupy według pór roku i żywiołów, do których należą. W astrologii pora roku wpływa na temperament i nastrój, a żywioł na sposób działania i reagowania na otoczenie. Według niektórych znajomość znaków zodiaku może pomóc w zrozumieniu siebie i innych, a także w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z ludźmi o podobnych lub różnych znakach. Inni traktują astrologię jako rozrywkę lub element estetyki.


Półfabrykaty ze znakami zodiaku

W naszym sklepie z koralikami zgromadziliśmy trochę produktów, które można dedykować poszczególnym znakom. Ponieważ na półkach mamy ich całkiem sporo postanowiłyśmy przybliżyć ja Wam i posortować dla poszczególnych zodiaków. Półfabrykaty do biżuterii związane ze znakami zodiaku możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwsze to zawieszki dla znaków zodiaków, które zazwyczaj przedstawiają symbole przypisane konkretnym zodiakom. Niektóre z nich są zbliżone do wzoru, w który układają się gwiazdy, inne są bliższe samej nazwie gwiazdozbioru. Druga grupa produktów to kamienie dla znaków zodiaku. Nie do końca wiadomo, kto przypisał zodiakom amulety, a ich wersje różnią się nieco w zależności od źródła.


Biżuteria ze znakiem zodiaku

Nawet jeśli nie wierzysz w magiczną moc horoskopów i to, co mówi o Tobie znak zodiaku, nie dyskwalifikuje Cię to z cieszenia się astrologiczną biżuterią! Zodiakalne symbole w biżuterii możesz potraktować jako minimalistyczne wzory. Co więcej, zawieszki ze znakami zodiaków mogą stanowić tajemniczy sposób na personalizację biżuterii. Zamiast nosić symbol związany z Twoimi narodzinami, możesz zdecydować się na znak zodiaku ukochanych i ważnych dla Ciebie osób.


Dodatkowo stworzenie dla kogoś biżuterii zawierającej kamienie związane z jej zodiakiem czy zodiakalne zawieszki to świetny pomysł. Nie tylko ułatwia wybór półfabrykatów, ale także daje nam szansę wykazania się wiedzą o drugiej osobie. A jeśli ktoś wierzy astrologicznym przepowiedniom, taka biżuteria może stać się dla tej osoby ważnym talizmanem.


Kamienie i zawieszki dla znaków zodiaku w manzuko.com

Zaskoczyło nas, jak liczna grupa klientek wyszukuje kamienie dla znaków zodiaku i zawieszki z zodiakalnymi symbolami. Z uwagi na popularność tych astrologicznych półfabrykatów do biżuterii, postanowiłyśmy stworzyć oddzielne kategorie dedykowane poszczególnym zodiakom. Mamy nadzieję, że dzięki temu Twoje zakupy staną się jeszcze prostsze i przyjemniejsze.


Zawieszki dla znaków zodiaku znajdziesz u nas głównie w metalowej formie. Większość zodiakalnych zawieszek wykonana jest ze stali chirurgicznej i jest odlewana lub grawerowana. Znaki zodiaku do bransoletek sprawdzą się w formie akrylowych kostek, które są lekkie i wytrzymałe.


Kamienie zodiakalne to przede wszystkim koraliki w różnych kształtach i rozmiarach, z których z łatwością stworzysz każdy rodzaj biżuterii. Oferujemy bogaty wybór koralików szlifowanych, surowych i fasetowanych, dzięki czemu z łatwością znajdziesz idealne kamienie do biżuterii związanej z Twoim znakiem zodiaku.

Znak zodiaku

Kamienie 

Baran

krwawnik, diament, akwamaryn jaspis, szczególnie czerwony, topaz

Byk

szmaragd, różowy kwarc, szafir, bursztyn, lapis lazuli, zielony awenturyn

Bliźnięta

agat, cytryn, kamień księżycowy, perły, aleksandryt, akwamaryn, tygrysie oko, ( podwójne kamienie (zoisyt, kwarc z rutylem…)

Rak

kamień księżycowy, perła, rubin, karneol, szmaragd, opal, labradoryt, 

Lew

rubin, bursztyn, peridot, cytryn, diament, onyks

Panna

szafir, karneol, amazonit, jaspis, rodonit, cyrkon, 

Waga

opal, lapis lazuli, kwarc różowy, różowy turmalin, akwamaryn, peridot, 

Skorpion

topaz, malachit, obsydian, granat, rubin, agat

Strzelec

turkus, niebieski topaz, ametyst, cytryn, lapis lazuli

Koziorożec

granat, onyks, bursztyn, czarny turmalin, niebieski, koronkowy agat, rubin

Wodnik

ametyst, akwamaryn, kamień księżycowy, labradoryt, fluoryt, granat, agat mszysty, 

Ryby

kamień księżycowy, akwamaryn, ametyst, krwawnik, kryształ górski, turkus, 

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2024 - All rights reserved

# Wersja 1.158.3 #