Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Półfabrykaty >
  • Sparkling - brokatowe elementy do biżuterii

Sparkling - brokatowe elementy do biżuterii

W obecnych czasach coraz więcej ludzi lubi zwracać na siebie uwagę w różny sposób. Wyrażamy siebie poprzez kolor włosów, ubiór czy biżuterię, którą nosimy. Błyszcząca biżuteria kojarzona jest najczęściej z imprezami sylwestrowymi czy karnawałowymi, albo z bardzo eleganckimi wyjściami. Jednak coraz rzadziej nosimy coś tylko na specjalne okazje i coraz chętniej podkreślamy swój codzienny styl odważnymi dodatkami.

Kolekcja Sparkling zawiera w sobie brokatowe półfabrykaty, z których stworzysz efektowną biżuterię na każdą okazję. Znajdziesz tu brokatowe rzemienie, błyszczące kaboszony i lśniące brokatem materiały.

Czym pierwotnie był brokat?

Brokat jako tkanina pojawił się długo przed sypkim brokatem, który znamy dzisiaj. Był to gruby materiał z wypukłym wzorem wyszytym ze srebrnych, złotych i jedwabnych nici. Używany był już w VIII wieku, noszenie, a nawet posiadanie takich tkanin świadczyło o wyjątkowym bogactwie i prestiżowej pozycji.

Moda na brokat przeniosła się z Bizancjum do Francji, gdzie trwała do XVII wieku. Gdy francuski dwór zmienił swoje upodobania, w całej Europie zaczęto używać coraz mniej brokatu. Dopiero w XIX wieku powróciły trendy noszenia błyszczących, metalicznych ubrań, a wraz z nimi powstał sypki brokat z mikroplasitku jaki znamy dzisiaj. Metaliczne i błyszczące dodatki zostały wzbogacone poprzez brokat, którym można bezpiecznie malować skórę, powieki, a nawet go jeść.

Jak wykorzystać brokatowe półfabrykaty?

Jak wiadomo, brokat to błyszczące, metaliczne i kolorowe drobinki, które fenomenalnie odbijają światło. Są to elementy klasycznie wykorzystywane w tworzeniu kolekcji zimowych, które chętnie wybieramy jako dodatki do sylwestrowych i karnawałowych kreacji. Brokatowe dodatki są również popularne w klubach i dyskotekach, w których biżuteria wygląda cudownie, gdy pada na nią klubowe światło. Trendy na jednorożce, holograficzne materiały również upowszechniły wykorzystanie brokatowych i błyszczących półfabrykatów. Dodatkowo błyszczące półfabrykaty są często fragmentami przebrań dla dzieci, szczególnie dla dziewczynek, które marzą o przebraniu się za księżniczkę lub wróżkę.

Brokatowe półfabrykaty niekoniecznie muszą tworzyć krzykliwą biżuterię. Produkty z kolekcji Sparkling doskonale współgrają ze stonowaną biżuterią, tworząc drobny akcent koloru i blasku. Mogą dodać nowego charakteru klasycznym połączeniom, dzięki czemu Ty odświeżysz swoją kolekcję biżuterii.

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.153.0 #