Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki >
  • Koraliki z korala naturalnego

Koraliki z korala naturalnego

Nazwę swą bierze od koralowców - organizmów zamieszkujących morza stref ciepłych i gorących. Wbrew niektórym przekonaniom, koral to nie jest kamień, a szkielet pochodzenia organicznego. Te martwe części organizmów zbudowane są z węglanu wapnia i dochodzą aż do 40 cm wysokości i 6 cm grubości.

W ezoteryce uważa się, że koral obdarza osobę noszącą go skromnością i mądrością. Działa kojąco i łagodzi skłonności do paniki. Uważa się, że sprzyja rozwojowi intuicji, koncentracji i wyobraźni. Zwolennicy medycyny niekonwencjonalnej wierzą w szeroki zakres działania leczniczego. W teorii koralowiec wzmacnia układ krwionośny, kostny i rozrodczy. Niegdyś sproszkowane koralowce mieszano z wodą i używano tej mikstury do leczenia chorób gardła.

Koral na kartach historii

Biżuteria z czerwonych korali wzbudzała zachwyt już w czasach Starożytnych. Jedne z najstarszych znalezisk związanych z tą biżuterią pochodzą sprzed kilkudziesięciu tysięcy lat i znaleziono je w grobach. Koral, przez niektórych nazywany był „kwiatem morza”, symbolizować miał wysoki status społeczny. Świadczył o prestiżowej pozycji i bogactwach swojego właściciela. W Polsce naszyjniki koralowe stanowią nieodłączny element regionalnego stroju krakowskiego, który stworzono na przełomie XVII i XVIII wieku. Koral miał nawiązywać do owoców jarzębiny i jej naturalnych właściwości.

Koral- szlachetny dodatek dla każdego

Najbardziej poszukiwany jest koral szlachetny, o żywej, czerwonej barwie. Inne spotykane odmiany korala szlachetnego są białe, różowe, lub białe w różowe plamki. Jeszcze inne, niezwykle cenne w jubilerstwie korale są czarne lub niebieskie. Imitacje korali wykonywane są z roślinnej „kości słoniowej”. Jest to barwiona mieszanina kauczuku, gipsu, porcelany, plastiku i barwionej kości. Tworzone są też tzw. korale syntetyczne. Kruszony i barwiony kauczuk poddany obróbce mechanicznej znacznie bardziej przypomina dzieło natury.

Koral to surowiec dość wrażliwy. Nie powinno się go poddawać działaniu kwasów, wysokiej temperatury czy gorącej wody. Z biegiem czasu biżuteria wykonana z korala może wyblaknąć, aby przywrócić jej świeży wygląd, polecamy zamoczyć ją w wodzie utlenionej.

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.145.0 #