Breloki – nie tylko do kluczy, czyli 6 sposobów na ich wykorzystanie

Breloki nie tylko do kluczy

Breloki kojarzymy z akcesorium przydatnym do kluczy, by łatwiej było je znaleźć i wygodnie wyjmować np. z torebki. Jednak nie ma żadnych przeszkód, by wykorzystywać je również do innych celów. Oto krótki przegląd nietuzinkowych pomysłów, do czego jeszcze można wykorzystać breloki. Zachęcamy do lektury artykułu.

Breloczek do torebki – modna ozdoba

Breloki do torebek jakiś czas temu wróciły na wybiegi. Popularne stały się szczególnie te wykonane z pomponów. Pomysłów na brelok do torebki może być jednak więcej. Warto wykonać je samodzielnie i sięgnąć po półfabrykaty do biżuterii. W łatwy sposób korzystając z baz do breloków, możemy dopiąć do nich popularne zawieszki do biżuterii. Inspiracją do breloków do torebki mogą być również chwosty, zarówno te o klasycznym kształcie frędzla, jak i te bardziej nietypowe – cieniowane, wielowarstwowe, z okuciem, w kształcie wachlarza czy z piór. Gdzie możemy przymocować brelok? Tu panuje dość duża dowolność. Tym biżuteryjnym elementem możemy ozdobić torebkę przy zapięciu – zyska ona wtedy zupełnie inny wygląd. Dodatkowo breloczek warto dopiąć w miejscu, z którego wychodzi pasek naramienny.

Brelok z chwostów i pomponów do torebki

Breloki do plecaków – nie tylko dla dzieci i młodzieży

Plecaki są najczęściej noszone przez dzieci i nastolatków jako torby na książki do szkoły. W życiu dorosłym jednak równie chętnie sięgamy po tę formę transportu przeróżnych rzeczy ze względu na wygodę i praktyczność. Plecak sprawdza się podczas wypraw rowerowych, podróży czy poruszania się po mieście, gdy zależy nam na wolnych rękach. Jeśli lubimy urozmaicać nasz wygląd i personalizować używane przez nas przedmioty, sięgnijmy po breloki. Ten mały, niepozorny gadżet w prosty i szybki sposób odmieni wygląd naszego plecaka. W zależności od tego, jaki breloczek wybierzemy, tak możemy plecakowi dodać elementu zadziornego, dziewczęcego lub wskazującego na nasze hobby. W tym celu warto sięgnąć po breloki z kaboszonów. Te dowolnie spersonalizujemy, jeśli sięgniemy po szklane, bezbarwne kaboszony, które podkleimy samodzielnie przygotowanym motywem (wydrukowanym czy namalowanym).

Breloki do plecaka

Ozdabianie ubrań brelokami

Nietypowym rozwiązaniem wykorzystującym breloki jest ozdabianie nimi ubrań. Jest to praktyczny sposób na odmienienie swojego stroju. Jego najważniejszą zaletą jest możliwość ich dowolnego zapinania i odpinania wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Breloki do ubrań nie mogą być jednak zbyt ciężkie, ponieważ mogłyby zniszczyć naszą odzież. Taką ozdobę możemy wykonać samodzielnie, również w formie przypinek-broszek. Mamy tak naprawdę pełną dowolność stylu i materiałów, po które sięgniemy. Jednym z pomysłów mogą być breloki z unikatów: małych zawieszek perłowych, muszelek Kauri, koralików drewniano-żywicznych.

Ciekawe zastosowanie breloków – do samoobrony i survivalu

Breloki nie muszą stanowić jedynie elementu ozdobnego. Z powodzeniem mogą zostać wielozadaniowe i służyć na przykład do samoobrony. W wielu miejscach kupimy odpowiednie breloki, które zawierają dodatkowe narzędzia. Survivalowcy chętnie korzystają z breloków ze sznurków, które po rozwiązaniu mogą służyć jako liny o różnych zastosowaniach.

Breloki do pendrive – dla łatwiejszego odnajdywania

W przepastnej torebce gubić się lubią nie tylko klucze, ale również pendrive’y. Pamięci przenośne dziś posiada praktycznie każdy z nas. Warto więc zadbać o to, by zawsze mieć je pod ręką. W tym celu możemy doczepić do nich breloki. Zwróćmy uwagę jedynie na to, by nie były zbyt duże a proporcjonalne do wielkości pendrive. Dzięki temu wygodnie będzie się je użytkowało. Inne małe przedmioty jak zapalniczki, pomadki czy wizytowniki również mogą zostać ozdobione brelokami, by łatwiej było je odnaleźć w „czeluściach” torebki czy plecaka.

Dekoracje do wnętrza z breloków

Możemy pójść dalej i wykorzystać breloki do ozdabiania naszego domu. Dzieciom mogą przypaść do gustu girlandy z kolorowych breloków, np. z pomponów. Nie ma również przeszkód, by brelokami ozdobić poduszki czy np. przyczepić je do szafek czy ulubionych sprzętów. Pamiętajmy, że ograniczyć może nas jedynie nasza fantazja. Pomysłów na zastosowanie breloków może być jeszcze więcej. Wystarczy rozejrzeć się dookoła i znaleźć coś, co chcielibyśmy odmienić. Bawmy się formą, kolorami i strukturami breloków. Wykorzystujmy te gotowe i twórzmy własne.

Po więcej inspiracji na rękodzielnicze dzieła zapraszamy do innych wpisów na naszym blogu.

Wszystko, co musisz wiedzieć o rękodziele

Przeczytaj inne nasze artykuły:

Możesz również polubić

Dodaj komentarz