Perły i muszelki do biżuterii

Koraliki pochodzenia naturalnego niezmiennie cieszą się popularnością. W świecie pełnym plastiku i sztuczności doceniamy dane nam bogactwo natury. Niepowtarzalność, oryginalność i szlachetność to tylko niektóre cechy, z jakimi kojarzą się nam te koraliki.

Perły naturalne/ perły słodkowodne

Perły naturalne pozyskiwane z dzikiego środowiska osiągają dziś niebotyczne ceny. Perły hodowlane, czyli inaczej perły słodkowodne są dla laika, a nawet niektórych fachowców trudne do odróżnienia. Podstawową różnicą jest moment inicjacji do perłopława do otaczania masa perłową drobinki wewnątrz. W przypadku pereł hodowlanych moment ten inicjuje się sztucznie, czyli wrzuca ziarenko do wnętrza perłopława, który następne otula je kolejnymi warstwami masy perłowej. Perły od lat zachwycają swoją niepowtarzalnością i elegancją. Naszyjniki z pereł kojarzą się z klasyką i małą czarną, jednak moda nie znosi nudy i znajdziemy je również w stylizacjach codziennych w tym boho. W naszej ofercie znajdziecie bardzo drobne perełki, średnie i całkiem spore perły naturalne.

Muszelki do biżuterii

Muszle od wieków stanowiły wartość, pełniły nawet ekwiwalent pieniądza. Biżuteria z muszelek zyskuje i traci na popularności w zależności od trendów w modzie. Obecnie jest zdecydowanie w fazie wysokiej popularności. Producenci prześcigają się w formach obróbki: polerują, pokrywają metalicznymi emaliami, przycinają... W naszej ofercie znajdują się koraliki z muszelek wypełnionych żywicą, barwionych i naturalnych. Ostatnio ogromną popularnością cieszą się muszelki kauri (Cowrie shell). Kauri najczęściej znajdują zastosowanie jako muszelki na szyję, na bransoletki, ale tez jako muszelki na kostkę. Muszelki porcelanki, bo taką nazwę mają również Kauri, idealnie nadają się do letnich stylizacji, są lekkie, świetnie komponują się z przewiewnymi tkaninami. Naszyjniki czy bransoletki z muszelek są łatwe do wykonania, wystarczy sznurek shambala, by stworzyć ciekawy projekt. Można je również łączyć za pomocą kółek montażowych, wstążek czy rzemieni. Muszelki rewelacyjnie łączą się z koralikami z muszli, drewnianymi i turkusami. Można je wykorzystać do biżuterii w kolorze złotym lub srebrnym.