Logo Manzuko
  • Manzuko >
  • Jewelery findings >
  • Mounting wheels

Mounting wheels

Kółka montażowe to jeden z najbardziej pożądanych półfabrykatów. Wykorzystuje się je do tworzenia bransoletek, naszyjników, kolczyków, łańcuszków, a nawet pierścionków. Kółka montażowe są niezbędne do dodania większości zawieszek, zapięć czy łańcuszków do naszych biżuteryjnych projektów. Są to jedne z podstawowych produktów, które początkujący rzemieślnik powinien kupić, gdy kompletuje swoją pracownię.

Chainmaille, czyli biżuteria pleciona kółkami

To jednocześnie nowa i stara technika. Stara, ponieważ chainmail oznacza średniowieczną zbroję, która wykonywana była z drobnych metalowych ogniwek i chroniła rycerzy. Dziś technika chainmaille wykorzystuje łączenie kółek w podobny sposób, lecz w celu wytworzenia biżuterii i akcesoriów. Kółka do chainmaille są zazwyczaj różnej wielkości, co umożliwia kreowanie wielu kształtów. Najlepiej sprawdzają się okrągłe, lecz kółka do chainmaille mogą być też nieco wygięte i przypominać ogniwka. Wykorzystywać też można różne kolory kółek montażowych, dzięki czemu biżuteria chainmaille staje się bardziej zróżnicowana i łatwiej zauważyć misterność wykonania.

Rodzaje kółek montażowych w ofercie manzuko

Kółka montażowe znajdziesz u nas w wielu odsłonach. Oferujemy „zwykłe” cięte kółka w kilkunastu rozmiarach i kolorach. Dzięki temu idealnie dopasujesz średnicę i grubość kółka, które będzie odpowiadać Twojej artystycznej koncepcji. Dodatkowo wykończenie matowe lub błyszczące w kolorach złota, srebra, platyny i innych, sprawi, że ograniczać będziesz się tylko Ty!

Dodatkowo znajdziesz tu kółka sprężynki, również w różnych kolorach i rozmiarach. Kółka sprężynki dodatkowo asekurują drobne elementy i zabezpieczają je przed „ucieczką”. Mogą być nieco trudniejsze w zamontowaniu do biżuterii, jednak znacznie łatwiej założyć je tak, aby nie martwić się o rozchylanie się kółka, jak w przypadku klasycznych kółek montażowych, które początkowo mogą „nie chcieć się dogiąć”.

W tej kategorii znajdziesz też ogniwka do wykonania biżuterii, które ładnie zlewają się przy zapięciach łańcuszków, lub mogą pomóc przedłużyć za krótki łącznik. Są niestandardowe i wymagają nieco więcej wprawy, aby dogiąć je szczelnie i nie zaburzyć ich kształtu.

Jeżeli chodzi o materiały, to są tu kółka miedziane, wykonane ze stopu metali, a także kółka ze stali chirurgicznej. Wszystkie nasze produkty pozbawione są kadmu, niklu i ołowiu, jednakże to Ty decydujesz, z czego chcesz wykonać swoją biżuterię. My jedynie staramy się zapewnić Ci duży wybór w przystępnej cenie i fantastycznej jakości. 

Contact

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Bank account (EUR):
IBAN: PL19109028350000000147942445 SWIFT: WBKPPLPP Account owner: Koniarscy S. C.
(Santander Bank Polska S. A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Version 1.100.3 #