Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Półfabrykaty >
  • Zapięcia do biżuterii

Zapięcia do biżuterii

Zapięcia do biżuterii to również element designu

Zapięcie do bransoletek, czy naszyjników to często niedoceniany aspekt tworzenia biżuterii. Wydaje się, że zapięcia mają jedynie praktyczne zastosowanie, a nie aspekt dekoracyjny. My jednak uważamy, że zapięcia do biżuterii są integralną częścią projektu i mogą dużo do niego wnieść. Odpowiednio dopasowane zapięcie może uatrakcyjnić biżuterię lub sprawić, że będzie ona wyglądać nie najlepiej.

Klasyczne zapięcia do biżuterii

Karabinek to najbardziej popularny rodzaj zapięcia do biżuterii, który pasuje do wszelkich sznurów koralików, niezależnie czy są one zrobione z kamieni szlachetnych, czy z akrylu. Jest bardzo uniwersalne, występuje w wielu rozmiarach i kolorach, co sprawia, że większość początkujących rzemieślników chętnie po nie sięga.

Federing to nieco zmodyfikowane zapięcie do bransoletki typu karabinek. Federingi to zapięcia, w których element ruchomy chowa się w rurce, gdy otwieramy zapięcie. Te zapięcia do biżuterii gwarantują bezpieczeństwo zapięcia i świetnie sprawdzają się w biżuterii komponowanej z drobnych elementów, które mogłyby wysuwać się z karabinków. Mają najczęściej wbudowane kółeczko, więc zużywa się mniej kółek montażowych przy wykorzystaniu tego rodzaju, a dodatkowo są eleganckim wykończeniem biżuterii.

Zapięcia do łańcuszków kulkowych to najprostsze w obsłudze zapięcia, które kształtem przypominają fasolkę. Wystarczy je lekko rozchylić narzędziem i wpiąć w nie kulki z łańcuszka. Na naszej stronie znajdziesz zapięcia dopasowane do wszystkich łańcuszków kulkowych, jakie oferujemy.

Nowoczesne zapięcia do biżuterii

Zapięcia dwuczęściowe, czy inaczej zapięcia typu chłopiec- dziewczynka, lub toggle to zapięcie do bransoletek, które sprawdza się w naszyjnikach wykonanych z dużych koralików z kamieni szlachetnych. Oferujemy je gładkie lub zdobione. Ten rodzaj zapięcia jest doskonałym przykładem tego, że zapięcie do biżuterii może również być jej elementem ozdobnym.

Zapięcia wklejane, to rodzaj zapięć dedykowany biżuterii z grubych sznurków czy rzemieni. Są to zazwyczaj zapięcia dwuczęściowe, a przy użyciu dobrego kleju- niezwykle trwałe. W naszej ofercie znajdziesz delikatne zapięcia do wklejania, jak i masywniejsze, które między innymi nadają się do tworzenia męskiej biżuterii. Wśród zapięć wklejanych znajdziesz zapięcia magnetyczne. Są to zapięcia do bransoletki czy naszyjnika, które są gładkie, banalnie proste w użyciu i niesłychanie estetyczne.

Ostatnim rodzajem są zapięcia wielorzędowe, które są stosunkowo nowym trendem. Służą one do tworzenia naszyjników z kilku łańcuszków, które dzięki temu ładnie rozkładają się na dekolcie i nie plączą się. Zapięcia wielorzędowe mogą służyć do zapięcia nawet 6 łańcuszków w jednym naszyjniku!

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.155.0 #