Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki >
  • Koraliki szklane >
  • SEA GLASS koraliki szklane matowe

SEA GLASS koraliki szklane matowe

Sea glass oznacza szkło morskie, nazwaliśmy tę kolekcję w ten sposób, dlatego że koraliki wyglądają jak szkiełka, które morze czasem postanawia wyrzucić na plażę. Takie gładkie i matowe szkiełka bywają zbierane przez dzieci, lecz są również obiektem hobbystycznego kolekcjonerstwa. Naturalnie powstają one z ostrych fragmentów szkła, które przewracane przez morskie prądy są szlifowane niemal ciągle. W efekcie ostre krawędzie odłamków zostają wygładzone i zaokrąglone, a powierzchnia szkła traci gładką powierzchnię, która po latach takiej “obróbki” staje się matowa. Takie szkło bywa też wykorzystywane do tworzenia biżuterii, często w połączeniu z drewnem i giętymi drutami.

Jak powstają koraliki SEA GLASS

Szkło morskie może być też produkowane sztucznie, wówczas poddawane jest obróbce mechanicznej w skalnych naczyniach, lub zanurzane w kwasach, aby uzyskać matowy wygląd. Dzięki temu można stworzyć szkło matowe w każdym kolorze, w znacznie krótszym czasie oraz w pożądanym kształcie, bez zdawania się na los matki natury. Szkło uzyskane w tej technologii nazywane bywa frosted glass, co oznacza szkło mrożone. Koraliki wykonywane tą techniką rozpraszają światło w delikatny sposób, mają ciekawą fakturę i nie zostają na nich ślady palców.

Koraliki SEA GLASS - wykorzystanie

Te matowe koraliki oferujemy w szerokiej gamie kolorystycznej i rozmiarach nadających się do wyrobu naszyjników, kolczyków, a przede wszystkim bransoletek. Lekkość wyglądu sprawia, że biżuteria wykonana z tych półfabrykatów perfekcyjnie nadaje się do tworzenia słonecznych, letnich kolekcji. Ich faktura kojarząca się z plażą od razu przywodzi na myśl ciepłe chwile spędzone nad morzem. Koraliki sea glass połączone ze sznurkami, chwostami i drewnianymi kulkami to murowany strzał w dziesiątkę wśród letnich trendów. Chcąc stworzyć biżuterię uniwersalną lub kolekcję zimową sięgnąć można po ciemniejsze odcienie kulek z mrożonego szkła oraz połączyć je z metalowymi koralikami i przekładkami. Kulki te świetnie odgrywają rolę koralików akcentowych w kompozycjach z gładkiego szkła lub innych materiałów o równych powierzchniach.

Koraliki sea glass nie odpryskują, nie brudzą się i nie haczą o ubrania. W trosce o twoje zadowolenie wybraliśmy kulki najwyższej jakości. Wystarczy wybrać swój zestaw kolorów, połączyć go z dodatkami i cieszyć się unikalną biżuterią przez lata!

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2024 - All rights reserved

# Wersja 1.158.3 #