Fire polish to czeskie koraliki szklane. Ich nazwa pochodzi od techniki, którą są wykonywane. Tradycja wykonywania wysokiej jakości przedmiotów ze szkła wywodzi się z Czeskiego regionu - Bohemii. Jest to również nazwa firmy zajmującej się produkcją szkła o światowej renomie. Czesi słyną z wyrobu szkła kryształowego, w tym koralików szlifowanych tak samo, jak Włosi słyną z produkcji szkła Weneckiego. Sława ta jest wynikiem doskonałej pracy wielu pokoleń rzemieślników, którzy wciąż udoskonalają swoje techniki, lecz mają głęboki szacunek do tradycyjnych metod.

Technika Fire Polish

Ponad sto lat temu w Bohemii wynaleziono nowy sposób polerowania szkła. Koraliki szlifowane wyglądały dość matowo, a wydobycie z nich blasku było trudne i niezwykle czasochłonne. Zauważono, że gdy koraliki szklane fasetowane zostały wystawione na działanie ognia, nabierały pięknego blasku. Dzięki temu nie traci się szkła podczas szlifowania i uzyskać można równy połysk.

Koraliki wykonywane techniką fire polish to półfabrykaty lśniące w każdym świetle. W zależności od tego, czy są nieprzezroczyste, czy też transparentne zależy ich zdolność do odbijania i rozpraszania światła. Obróbka termiczna dodatkowo uodparnia szkło na pękanie, czy odpryskiwanie, dzięki czemu ostateczny produkt jest jednocześnie piękny i wytrzymały.

Nasze koraliki fire polish

Cała kolekcja wykonana tą techniką to szklane koraliki fasetowane. Sprowadzamy je z Jabłońca, który jest czeską stolicą wytwarzania koralików ze szkła. Dbałość o szczegóły, ręczna produkcja i połysk najwyższej jakości to coś, co sprawiło, że musieliśmy mieć je w naszej ofercie!

Szkło to niezwykle wdzięczny materiał sprawdzający się w ponadczasowych designach, jak i nowoczesnych aranżacjach. Dzięki niesamowitemu połyskowi, nasze koraliki nadają się zarówno na biżuterię wieczorową, jak i na dodatek na wyjście do klubu. Oferujemy wybór kształtów i kolorów dostosowany do Twoich potrzeb. W tej kategorii znajdziesz kulki, oponki czy łezki w wielu kolorach, które pozwolą Ci wcielić Twoją koncepcję w życie i cieszyć się piękną biżuterią w przystępnej cenie.