Pomysły na prezent dla mamy DIY

Wyjątkowe pomysły na prezenty DIY dla mamy

Na Święta, urodziny, imieniny, Dzień Matki lub bez okazji – własnoręcznie wykonany prezent dla mamy to zawsze dobry pomysł. Niezależnie od tego, czy posiadamy umiejętności manualne, czy nie, z naszymi pomysłami na proste prezenty DIY każdy wykona samodzielnie piękną biżuterię.

Proste bransoletki z koralików na gumce

Od kilku sezonów nie wychodzą z mody – proste bransoletki na gumce, wykonane z kamieni naturalnych. Są banalnie proste do stworzenia, wystarczy, że na gumkę jubilerską odpowiedniej długości nawleczemy wybrane korale np. kulki z kwarcu. Możemy je dowolnie dobierać, biorąc pod uwagę ulubione kolory mamy czy też kamienie, jakie preferuje. Dodatkowo bransoletkę z koralików możemy ozdobić emaliowanymi charmasami, lub innymi zawieszkami do biżuterii. Ozdoby wystarczy zamontować na kółeczkach między kulkami. Do wykonania takiej biżuterii nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych narzędzi jubilerskich, gumkę wystarczy zawiązać (można ewentualnie wzmocnić wiązanie kroplą Kropelki).

Komplet bransoletek z kwarcu z zawieszkami

Prezent dla mamy DIY – bransoletka z koralików modułowych

Kolejną, prostą do wykonania biżuterią handmade dla mamy może być bransoletka z koralików modułowych. Jest prosta, elegancka i dzięki bogatemu wyborowi półfabrykatów do biżuterii możemy dowolnie ją konfigurować. Do wykonania bransoletki modułowej dla mamy potrzebujemy bazy z zapięciem zatrzaskowym (są dostępne w różnych długościach i kolorach) oraz wybranych koralików modułowych. Całe przygotowanie ozdoby polega na nałożeniu na bazę skomponowanego zestawu korali. Warto podkreślić, że modułowe koraliki mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Koralikom modułowym z hematytu czy ceramiki możemy dodać odrobiny profesjonalizmu wklejając w nie specjalne wkładki. Wklejone w koraliki modułowe ze szkła kryształowego sprawią, że te będą ładniej odbijały światło.

Prezent dla mamy bransoletka z koralików modułowych

Własnoręcznie wykonany prezent dla mamy – bransoletka na drucie pamięciowym

Dla mamy, która lubi szerokie ozdoby nadgarstka, polecamy bransoletkę na drucie pamięciowym. Ten niezwykły drut jubilerski zapamiętuje kształt, przez co sam układa się na nadgarstku i nie odkształca. Wykonanie takiej ozdoby trwa kilkanaście minut i jest dość proste. Będziemy potrzebowali drutu z pamięcią w wybranym rozmiarze i kolorze, dowolnie skomponowanych koralików, np. kryształków o perłowym wykończeniu i ozdobnych elementów. Mogą to być krótkie chwosty do bransoletek czy zawieszki w okuciu Gems.

Bransoletka na drucie pamięciowym prezent dla mamy

Piękne kolczyki z chwostami na prezent dla mamy

Jednymi z najprostszych, a zarazem najbardziej efektownych prezentów DIY dla mamy są kolczyki z chwostami. Ich wykonanie zajmie nam około minuty. Wystarczy, że do chwostów wachlarzy w wybranym kolorze zamontujemy bigle angielskie (zamykane). Tak samo dobrze sprawdzą się dowolne, inne chwosty. Przydadzą nam się do tego szczypce, ale możemy zrobić to również domowymi narzędziami.

Pomysł na prezent - kolczyki chwosty

Dekoracja serwetek pomysłem na prezent handmade dla mam

Będzie to idealny pomysł na spersonalizowany prezent, szczególnie jeśli mama nie nosi biżuterii. Pierścień na serwetki będzie w stanie wykonać każdy, nawet niedoświadczony w pracach rękodzielniczych. Jak je przygotować? Musimy zaopatrzyć się w kółka drewniane, które możemy zostawić w wersji surowej lub pomalować na dowolny kolor, np. srebrny. Do tego przydadzą się jakieś „dyndadełka”, np. chwosty do bransoletek na kółku w wybranej ilości i kolorach. Potrzebne będzie jeszcze kółko montażowe, którym zepniemy frędzle i dołączymy do drewnianego pierścienia.

Kółka na serwetki DIY

Bransoletka z imieniem dziecka dla mamy DIY

Analogicznie do bransoletki na gumce możemy wykonać biżuterię z imieniem lub dowolnym napisem. Do jej wykonania potrzebujemy koralików akrylowych z literami i cyframi. Możemy wykorzystać tylko je lub wpleść napis w inne kulki np. akrylowe Frozen czy ze szkła akrylowego.

Bransoletka z imieniem

Odważne kolczyki z żywicy dla mamy

Nieco zapomniana, dziś wraca do łask – żywica, jest doskonałym materiałem do wykonania prostych i efektownych kolczyków na prezent dla mamy DIY. Do ich przygotowania wykorzystamy zawieszki z żywicy w wybranych kształtach, ozdobne przekładki jubilerskie, kółka montażowe oraz bigle. Poszczególne elementy musimy spiąć ze sobą kółkami montażowymi, przydatne będą więc szczypce. Przy ich tworzeniu możemy puścić wodze fantazji łącząc ze sobą różne kształty i kolory żywicy.

Kolczyki z żywicy - prezent dla mamy

Eleganckie breloki na prezent dla mamy DIY

Kolejnym pomysłem na prezent dla mamy, kiedy nie chcemy wykonywać biżuterii, będą breloki. Mogą być przygotowane w różnych stylach, także w wersji klasycznej i eleganckiej. Przydadzą się nie tylko do kluczy, ale również do ozdobienia torebki. Czego potrzebujemy do stworzenia breloka dla mamy handmade? Przede wszystkim niezbędne będą bazy do breloków, linka jubilerska lub rzemień do nawleczenia koralików. Taki brelok możemy dowolnie zaprojektować, my wykorzystaliśmy frędzle, pomalowane drewniane koraliki oraz rzemień skórzany o grubości 1,5mm.

Brelok do kluczy lub torebki

Dowiedz się więcej o tajnikach tworzenia biżuterii handmade!

Przeczytaj inne nasze materiały:

Możesz również polubić

Dodaj komentarz