Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Półfabrykaty

Półfabrykaty do biżuterii

Półfabrykaty do biżuterii, co to jest?

Półfabrykaty czy też elementy do biżuterii to ogromny zbiór produktów, które umożliwiają nam tworzenie biżuterii. Zaliczamy do nich wszystkie akcesoria do biżuterii, z wyłączeniem koralików i narzędzi. Kupując gotowe elementy do wyrobu biżuterii, stajesz się rękodzielniczką, która nie potrzebuje pracowni wyposażonej w kotły, krosna i kowadła. Oszczędzasz nie tylko swój czas, ale też pieniądze, których nie musisz inwestować w sprzęty służące do wytapiania i odlewania metalowych półfabrykatów, czy garbarskich maszyn do tworzenia rzemieni. Kilkoma kliknięciami możesz kupić wszystkie elementy do wyrobu biżuterii Twoich marzeń.

Zaliczymy do nich wszystkie te rzeczy, które służą do nawlekania, nanizania, i złapania. Dzięki elementom takim jak bigle, szpilki, klipsy, bazy kolczyków i haczyki możecie budować swoje wizje kolczyków. Nie ważne czy będą to krótkie sztyfty, czy długie wiszące ozdoby. Rzemienie, linki, sznurki, druty, łańcuszki i gumki połączą wasze projekty w bransoletki i naszyjniki. Wśród naszych akcesoriów do biżuterii nie zabraknie też kółek, końcówek do zaciskania lub wklejania i zapięć. A kaboszony, chwosty i zawieszki ożywią każdy projekt.

Pozornie może się wydawać, że to kategoria mało ekscytująca. Mnóstwo tu powtarzalnych elementów strukturalnych, różniących się niewielkimi detalami, rozmiarem czy materiałem, z którego powstały. Jednakże wprawiona rękodzielniczka z pewnością doceni bogactwo tych możliwości. Te liczne akcesoria do biżuterii pozwalają naszym klientkom (a więc i Tobie) na spełnianie swoich rękodzielniczych marzeń. W manzuko wiemy, że każda gumka, linka czy żyłka jest ważnym elementem do wyrobu biżuterii. Dlatego też z najwyższą starannością wyszukujemy najlepszej jakości akcesoria do bransoletek, kolczyków, naszyjników i innych projektów, które tworzą nasze klientki. I robimy co tylko możliwe, aby ta świetna jakość szła w parze z przystępną ceną.


Najczęstsze pytania dotyczące elementów do biżuterii

Wiemy też, że wielki wybór nie zawsze ułatwia zakupy. Szczególnie jeśli jesteś początkującą rękodzielniczką i dopiero odkrywasz zarówno swoją pasję do tworzenia biżuterii, jak i kupowania półfabrykatów, z której możesz ją zrobić. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie do naszych elementów do biżuterii, zawsze chętnie służymy pomocą. Jednakże, zanim do nas napiszesz lub zadzwonisz, przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania, możliwe, że ułatwią one podjęcie decyzji.


Jakie elementy do biżuterii dla początkujących

To, jakie akcesoria do biżuterii powinnaś wybrać, zależy głównie od techniki i rodzaju biżuterii, który Ci się podoba i który chcesz tworzyć. Przystępne w obsłudze akcesoria do bransoletek to gumka w oplocie lub silikonowa, a także cienkie sznurki, na które z łatwością nawleczesz koraliki, krawatki i przekładki. Początkujące rękodzielniczki z chęcią sięgają też po gotowe łańcuszki, do których dodają zawieszki na kółkach montażowych lub krawatkach, aby stworzyć prosty naszyjnik.

Do tworzenia kolczyków przydadzą się bazy, do których z łatwością doczepisz lub dokleisz inne elementy do wyrobu biżuterii. W przypadku wiszących kolczyków będą do bigle w różnym kształcie lub klipsy. Krótkie kolczyki stworzysz przy pomocy bazy do sztyftów, do której możesz wkleić lub doczepić inne półfabrykaty.


Najbardziej popularne akcesoria do biżuterii

Do najbardziej popularnych półfabrykatów z pewnością zaliczymy łańcuszki i sznurki, które stanowią podstawę wielu projektów. Większość naszych klientek bardzo chętnie sięga po zawieszki metalowe i emaliowane, które niemal zawsze decydują o charakterze stworzonej biżuterii.

Ponadto topowe akcesoria do bransoletek to krawatki, przekładki i łączniki, które często wynoszą projekt na wyższy poziom. Dodatkowo elementy do biżuterii cieszące się uznaniem to także produkty montażowe. Znajdują się wśród nich wszelkie kółeczka, łapaczki, zaciski, końcówki, a także szpilki, gwoździe i rurki. To właśnie one stanowią tę mniej ekscytującą, ale niezwykle ważną część naszego asortymentu.

Ostatnią popularną grupą akcesoriów do biżuterii są bazy i bigle. Bazy to podstawa tworzenia nie tylko kolczyków, ale także pierścionków, breloków i naszyjników. Z kolei bigle to półfabrykaty, które umożliwiają zawieszenie kolczyka w uchu, są więc niezbędnym elementem do stworzenia wiszących kolczyków.


Na co zwrócić uwagę kupując elementy do wyrobu biżuterii

Kupując akcesoria do biżuterii, warto mieć nawyk sprawdzania kilku ważnych parametrów. Po pierwsze zawsze należy sprawdzić rozmiar danego produktu. Niekiedy elementy do biżuterii wyglądają na mniejsze lub większe na zdjęciu, co może prowadzić do nieprzyjemnych niespodzianek. Dlatego też zawsze zwróć uwagę na wymiary półfabrykatów. W przypadku koralików, czy przekładek, kontroluj czy wielkość ich otworu jest kompatybilna ze średnicą wybranego przez Ciebie sznurka, gumki czy żyłki. Warto też skontrolować, czy otwór w danym produkcie jest w tym miejscu, w którym zakładasz, że będzie. Takie pomyłki zdarzają się dość rzadko, jednakże można im zapobiec w kilka sekund.

Co więcej, dobrze mieć na uwadze kolor i materiał, z którego wykonany jest dany produkt. Sięgając po półfabrykaty metalowe, pilnuj, aby były one w tym samym kolorze. Platynowy łańcuszek i zapięcie w kolorze antracytowym nie będą komponować się zbyt korzystnie. Wszystkie nasze metalowe elementy do wyrobu biżuterii pozbawione są kadmu, ołowiu czy niklu. Jednakże, jeśli jesteś alergiczką, rozważ wybranie półfabrykatów metalowych ze stali chirurgicznej.

Mamy nadzieję, że wybrane przez Ciebie półfabrykaty będą Cię cieszyć. My nie mamy wątpliwości, że stworzysz z nich coś pięknego i trzymamy kciuki, że będziesz się świetnie bawiła tworząc te miniaturowe dzieła sztuki!


Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2024 - All rights reserved

# Wersja 1.158.3 #