Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki >
  • Koraliki z kamieni ozdobnych >
  • Howlit

Howlit kamień - koraliki do biżuterii

Jego nazwa pochodzi od nazwiska Henry’ego Howa, kanadyjskiego uczonego, który jako pierwszy opisał i określił skład chemiczny tego minerału. Jak na kamień jest dość miękki, lekki i porowaty- w skali Mohsa przyznano mu 3-3,5 jednostki.

W ezoteryce przyznaje mu się zdolności korzystnego wpływania na pamięć, a także zdolność obserwacji i cierpliwość. Co unikatowe, niektórzy wierzą, że howlity otwierają wrota do innych wymiarów i umożliwiają dotarcie do swoich poprzednich wcieleń. W medycynie niekonwencjonalnej kamień ten stosuje się do łagodzenia bólu fizycznego. Podobno wzmacnia on układ odpornościowy i przemianę materii.

Howlit w zainteresowaniach człowieka

Howlit niestety nie ma niezwykłej i ekscytującej historii jak na przykład diamenty. Oczywiście od dawna wykorzystywany jest jako kamień dekoracyjny i jubilerski. Odkąd odkryto, jak łatwe jest jego barwienie, minerał ten stał się bardzo popularny wśród mniej zamożnych, którzy chcieli ozdobić się piękną biżuterią, lecz nie było ich stać na drogie klejnoty.

Co interesujące, wiele złóż howlitów szokowało rozmiarami form tego kamienia. Jego masa może dochodzić nawet do kilkuset kilogramów. Szczególnie duże okazy są gratką dla kolekcjonerów. Najrzadsze są howlity transparentne, występują jedynie w dwóch miejscach w Ameryce Północnej. Dodatkową trudność w ich wydobyciu sprawiają ich rozmiary - nie przekraczają centymetra średnicy.

Howlit - kameleon wśród kamieni ozdobnych

Kamień ten najczęściej występuje jako nieregularne, kuliste formy, które mogą przypominać kalafior. Jego naturalna forma może przywodzić na myśl marmur. Howlit jest biały i poprzedzielany ciemnymi żyłkami, przypominającymi sieć pajęczą. Porowata struktura minerału sprawia, że jest on idealnym absorbentem pigmentów. Dzięki temu howlitom można nadać praktycznie każdy kolor. Barwiony na czerwono przypomina koral, na ciemny niebieski lapis lazuli. Dzięki obecności wyżej wspomnianych żyłek, farbowany howlit turkusowy, może być trudny do odróżnienia od szlachetnych turkusów. Takie podrabiane turkusy nazywamy turkmenitami, są one niezwykle popularne ze względu na atrakcyjną cenę i podobieństwo do oryginału.

Kamienie te dobrze poddają się obróbce mechanicznej, dzięki czemu łatwo jest znaleźć piękne sznury koralików w wielu kształtach. W naszym sklepie znajdziesz pastylki, kulki, walce, kaboszony i wiele innych form tego minerału. Dzięki temu możesz stworzyć efektowną, kolorową biżuterię w przystępnej cenie!

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2024 - All rights reserved

# Wersja 1.158.3 #