Logo Manzuko
  • Koraliki do bransoletek i biżuterii

Koraliki Miyuki

Koraliki Miyuki

Z radością przedstawiamy Ci tę kategorię koralików. Miyuki to japońska firma produkująca szklane koraliki światowej sławy. Firma została założona w 1949 roku w Hiroszimie i niemal od razu rozpoczął się eksport produktów do USA. W 1982 roku powstały kultowe już koraliki Delica, które zawojowały świat rękodzielnictwa. 

Jak powstają koraliki Miyuki

Proszki krzemionki i innych materiałów i pigmentów umieszczane są w piecu, do uzyskania stopionego szkła, które następnie przedmuchiwane jest sprężonym powietrzem, co tworzy szklaną rurkę. Ten delikatny materiał jest następnie cięty na krótkie rureczki, które następnie mieszane są z węglowym proszkiem. Mieszanka ta podgrzewana jest do 70 ° C, aby rurki zamieniły się w okrągłe koraliki. Kolejnym krokiem jest płukanie, suszenie i polerowanie koralików. 

Tak wykonane koraliki Miyuki są niemal gotowe, większość z nich przechodzi proces, w którym nakładane są specjalne wykończenia powierzchni koralików. Ostatecznie wszystkie koraliki są myte, suszone i pakowane, aby wyruszyły w swoją długą podróż kończącą się w twoim domu!

Rodzaje koralików Miyuki

Koraliki Miyuki możemy podzielić na dwa sposoby, biorąc pod uwagę ich kształt, lub wykończenie. Kultowe koraliki Delica to niewielkie okrągłe koraliki nadające się do wszystkiego. Obok nich znajdują się koraliki nazywane niekiedy nasionami. To większe kuzynki koralików Delica. Nie możemy też zapomnieć o powalających jakością wykonania koralikach tila, które stanowią idealnie równe kafelki, gotowe do tworzenia niezwykłych projektów. 

Wykończeń koralików Miyuki jest niemal niezliczona ilość. Są koraliki metaliczne, błyszczące, perłowe, albo polerowane na wysoki połysk. Bogactwo tych kształtów, kolorów i wykończeń sprawia, że możliwości twórców są niemal nieograniczone i pozwalają na przeniesienie pomysłów do rzeczywistości. 

Jak wykorzystać koraliki Miyuki?

Te japońskie półfabrykaty wysokiej jakości doskonale nadają się do każdego rodzaju biżuterii. Ich nienaganna symetria i perfekcyjne wykonanie sprawiają, że doskonale sprawdzają się w projektach wyszywanych, nawlekanych i tych, które łączą różne techniki. Świetnie sprawdzą się też jako przekładki.  

Co ciekawe, na oryginalnej stronie Miyuki znajdziesz program, w którym z łatwością zmienisz swoje ulubione zdjęcie na szablon do stworzenia pracy z tych nieziemskich koralików! Nadają się one nie tylko do tworzenia biżuterii, ale też jako wykończenie ubrań i dodatków, a nawet jako surowiec do tworzenia wyszywanych zdjęć i rzeźb!

Czym koraliki Miyuki różnią się od Toho?

Oba rodzaje drobnych, szklanych koralików są niezwykle popularne w świecie tworzenia biżuterii. Różnice między nimi są relatywnie niewielkie, jednakże zauważalne przez najbardziej wymagających twórców. Koraliki Miyuki są nieco droższe od Toho, jednakże wyróżniają się lepszą jakością i bardziej dopracowanym wykonaniem. Jeżeli chcesz przenieść swoją biżuterię na wyższy poziom wykonania, to serdecznie polecamy spróbować koralików Miyuki. 

Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved # Wersja 1.39.1 #