Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki >
  • Koraliki szklane >
  • Koraliki millefiori

Koraliki millefiori

Czy wiesz, że millefiori to z włoskiego oznacza „milion kwiatów”? Nazwa ta dokładnie oddaje charakter naszych szklanych koralików millefiori! Technika wytwarzania tych koralików znana jest już od I wieku, a przez lata była doskonale skrywanym sekretem włoskich rzemieślników. Jednakże dziś metody te znane są na całym świecie i choć szkło millefiori jest nieco mniej ekskluzywnym produktem, wciąż cieszy nas swoim pięknem!

Jak powstają koraliki millefiori

Technologia tworzenia koralików millefiori zaliczana jest do lampworku. Dokładny proces produkcji jest dość długi i wymaga nie tylko cierpliwości, ale też umiejętności rzemieślniczych, jednakże według nas jest absolutnie wart swoich efektów! Jeżeli widziałaś kiedyś jak powstają rzemieślnicze cukierki ze wzorami w środku, wiesz już niemal dokładnie jak tworzy się szkło millefiori.

Pierwszym elementem jest specjalna cylindryczna laska, wokół której nakładane są kolejne warstwy rozgrzanego szkła. Każda kolejna warstwa jest odpowiednio kształtowana, aby uzyskany szklany pręt miał pożądany kształt (oczywiście kształt kwiatka). Kolejnym etapem jest połączenie kilkunastu, różnokolorowych prętów tak, aby stworzyć wielokwiatowe szkło.

W zależności od pożądanego kształtu końcowego proces może przebiegać dwojako. Pierwsza możliwość to pocięcie prętów na drobne pastylki, ułożenie ich w specjalnej formie i zalanie gorącym, transparentnym szkłem. Druga opcja to połączenie pręcików w większy pręt, uformowanie go i pocięcie szkła na pastylki o odpowiedniej grubości.

Koraliki millefiori w ofercie manzuko

W naszym sklepie znajdziesz całe łąki zamknięte w szklanych koralikach. Oferujemy bogactwo kolorów i kształtów tych radosnych koralików. Wśród kształtów naszych koralików są między innymi pastylki, prostokąty, kostki, a nawet koraliki w kształcie kwiatków! Urzekły nas wszystkie przy pierwszym otwarciu kartonu i mamy nadzieję, że Tobie i Twoim klientkom także przyniosą radość!

Koraliki millefiori świetnie prezentują się solo, jednakże możesz połączyć je z różnymi półfabrykatami do biżuterii. Doskonale komponują się z innymi koralikami szklanymi, a także z perłami, muszlami, koralikami katsuki, czy literkami. Są dość lekkie, dzięki czemu nadają się do tworzenia każdego rodzaju biżuterii od kolczyków po bransoletki na kostkę!Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.142.0 #