Półfabrykaty do wyrobu biżuterii i koraliki do bransoletek - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki do bransoletek >
  • Koraliki z kamieni ozdobnych >
  • Fluoryt

Fluoryt

Fluoryt

Fluoryt to oczywiście minerał, od którego wzięła się fluorescencja, czyli popularnie nazywane świecenie w ciemności. Jego nazwa pochodzi z łacińskiego fluere, czyli płynąć. Spowodowane jest to zdolnością fluorytu do obniżania temperatur topnienia innych minerałów. Ta właściwość sprawia, że fluoryt znalazł zastosowanie nie tylko w jubilerstwie, ale też w przemyśle szklarskim, ceramicznym, chemicznym, optycznym i metalurgicznym. Oprócz tego wiele fluorytów ma wartość kolekcjonerską.

Jak większość kamieni ozdobnych, fluoryty również okrąża wiele mitów, wierzeń i zabobonów. Głoszą one, że noszenie tych kamieni usprawnia pracę mózgu, działa antystresowo, poprawia kondycję włosów, skóry i serca. W manzuko przede wszystkim wierzymy, że noszenie tych kamieni doda Ci odrobinę radości, piękna i pewności siebie każdego dnia!

Właściwości fluorytów

Fluoryty to minerały, które występują niemal w każdym kolorze, przez co bywają nazywane najbardziej kolorowymi kamieniami na świecie. Od przezroczystych przez czerwone, zielone, żółte i fioletowe, aż do czarnych, fluoryty są niczym kameleony świata minerałów. Dość często możesz znaleźć w nich ciekawe wtręty, bąbelki i kolorowe zanieczyszczenia, które sprawiają, że produkt wygląda ciekawiej. Ze względu na stosunkowo niewielką twardość (4 w skali Mohsa), fluoryty należy traktować dość delikatnie. Niestety, przy nieodpowiednim przechowywaniu i pielęgnacji mogą być porysowane, a nawet się kruszyć.

Półfabrykaty z fluorytu w ofercie manzuko.com

Półfabrykaty z fluorytu to gama różnorodnych produktów w wielu kolorach i kształtach. Na naszym sklepie internetowym znajdziesz nie tylko klasyczne koraliki kulki z fluorytu, ale też koraliki chipsy, czyli półfabrykaty o nieregularnych kształtach. Polecamy je szczególnie do tworzenia kolczyków, naszyjników i broszek. Świetnie łączą się z innymi kamieniami szlachetnymi, drewnem, złotymi i brązowymi akcesoriami metalowymi i rzemieniami ze skóry.

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.132.0 #