Półfabrykaty do wyrobu biżuterii i koraliki do bransoletek - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki do bransoletek >
  • Koraliki z kamieni ozdobnych >
  • Oliwin

Oliwin

Oliwin zdaje się kamieniem, który sprzyja niemal każdej dziedzinie życia. Uważa się, że przynosi ulgę duchową, pomaga zrozumieć cel naszego życia i redukuje poziom stresu. Ponadto pomaga przyciągać pieniądze, co w duecie z cytrynem, który ułatwia utrzymanie bogactw, wydaje się receptą na pomnożenie majątku. Jeżeli chodzi o jego zastosowania zdrowotne to, chroni układ oddechowy przed infekcjami i wspomaga trawienie. 

Jedną z rzadko spotykanej, lecz cenionej odmiany oliwinu jest perydot. Nazwa perydotu najprawdopodobniej wywodzi się z francuskiego “peritot”, co oznacza nieczysty, w związku z domieszką innych minerałów w kamieniu.

Historia Oliwinu w pigułce

Najstarsze archeologiczne odkrycie dotyczące tego minerału pochodzi z II tysiąclecia p.n.e. i są to klejnoty z wyspy św. Jana osadzone w egipskiej biżuterii. Starożytni, a nawet Średniowieczni medycy uważali, że picie napojów zdrowotnych z naczyń wykonanych z perydotu wzmocni działanie ich medykamentów. Z perydotem można się też spotkać w mitologii hawajskiej, gdzie minerał ten uważany jest za łzy Pele- bogini wulkanów. Co ciekawe, minerał ten często wydobywane są ze skał magmowych. 

Piękne kolory oliwinu i perodytu od wieków oglądać możemy w wyrobach jubilerskich. Są szczególnie kuszące dla miłośników szmaragdów, którzy nie mają wielu pieniędzy- wyglądają podobnie i kosztują znacznie mniej. Według niektórych historyków, szmaragdowa kolekcja Kleopatry w rzeczywistości stworzona została z tej bardziej szlachetnej wersji oliwinu. 

Oliwin- kosmiczny kamień 

Co ciekawe ten oliwkowo-zielony minerał jest znajdowany w meteorytach i czy próbkach pyłu kosmicznego sondy Stardust. Niektóre oliwiny pochodzenia kosmicznego oszlifowano i użyto do wyrobu biżuterii. 

Biżuteria wykonana z tych kamieni prezentuje się bardzo szlachetnie. Ponadto odcienie zieleni często komplementują większość karnacji skóry.

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.131.3 #