Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
 • Ulubione
 • Manzuko >
 • Koraliki >
 • Koraliki szklane >
 • Koraliki czeskie

Koraliki czeskie

Czeskie koraliki szklane

Koraliki czeskie to bardzo obszerna kategoria zawierająca setki pięknych półfabrykatów do biżuterii i innego rękodzieła. Dobrze wiemy, że ich mnogość może przyprawić o zawrót głowy nawet wprawione w zakupach na naszej stronie rękodzielniczki. Podobnie jak koraliki Miyuki i Toho, koraliki czeskie często zaliczamy do drobnych koralików szklanych, jednakże w tej grupie czeskie półfabrykaty nieco się wyróżniają. Przede wszystkim koraliki czeskie występują w większej liczbie rozmiarów, kształtów i wykończeń niż koraliki Toho czy Miyuki. W związku z tym są bardziej uniwersalne w porównaniu do innych drobnych koralików ze szkła, jednakże nie sprawdzają się tak bardzo w hafcie koralikowym, czy precyzyjnych projektach tworzonych na krośnie.


Koraliki czeskie w naszej ofercie

Jak zapewne już wiesz, nasz sklep z koralikami jest naszym oczkiem w głowie, a za cel stawiamy sobie spełnianie wszystkich rękodzielniczych marzeń. Dlatego też importujemy czeskie koraliki szklane o doskonałej jakości. Możemy podzielić je na wiele kategorii, co ułatwia nieco nawigację w ich skrzącym się kolorami gąszczu.


Pierwszym podziałem jest tekstura powierzchni, czeskie szkło sprzedajemy w klasycznej wersji gładkiej, jak i fasetowanej. Koraliki czeskie fasetowane są nieco bardziej efektowne, szczególnie że dziesiątki małych ścięć koralika polerowane są ogniem, co sprawia, że pięknie odbijają każdy rodzaj światła. Drugi, także trywialny podział opiera się na średnicy koralika, największe z naszych czeskich produktów mają średnicę 12 mm, podczas gdy najdrobniejsze z tych szklanych kuleczek mają zaledwie 2 mm!


Powłoki koralików czeskich

Te szklane kulki znajdziesz zarówno w wersji przezroczystej, pół transparentnej, jak i zupełnie nieprzejrzystej. Naturalnie występują w wielu kolorach od delikatnych pasteli, przez soczyste zielenie i krwistą czerwień aż do głębokiej czerni. Co więcej, niektóre koraliki stworzone są z dwukolorowego szkła! Warto także wspomnieć o tym, że poza fasetowaniem i powłoką koraliki czeskie występują nie tylko w lśniącej, ale także w matowej formie.


Dodatkowo powierzchnia koralików, niezależnie od tego, czy jest fasetowana, może przybrać różną formę. Większość koralików czeskich jest wykonana ze szkła barwionego w masie co gwarantuje trwałość koloru; efekty specjalne uzyskuje się procesie powlekania technologią próżniową, choć oczywiście dokładny sposób ich tworzenia jest tajemnicą producenta. Niektóre koraliki czeskie pokryte są powłoką luster, która nadaje kulkom dodatkowego błysku. Nieco delikatniejszą wersją jest pudrowe wykończenie, które sprawia, że koraliki mają perłowo-satynowy połysk. Warto także zwrócić uwagę na koraliki o metalicznym finiszu, które zdecydowanie świadczy o talencie hutników z wybranych przez nas fabryk.


Na szczególną uwagę zasługują koraliki czeskie o tęczowym wykończeniu. W naszym sklepie znajdziesz kilka rodzajów tych lśniących powłok w przypadku koralików czeskich. Niektóre, takie jak Crystal Vitral zmieniają koralik w metalicznie tęczową kulę dyskotekową, a inne dają efekt rozlanej benzyny. Jednakże niekwestionowanym numerem jeden jest powłoka AB. Jej nazwa pochodzi z łacińskiej nazwy Aurora Borealis, która oznacza zorzę polarną. Koraliki o tym wykończeniu przypominają migotliwe światła z północy naszej planety. Niekiedy takie kulki przypominają swoim wyglądem koraliki z kamieni naturalnych takich jak opale, czy kamienie księżycowe.


Jak wykorzystać koraliki czeskie w biżuterii

Te uniwersalne półfabrykaty nadają się do tworzenia każdego rodzaju biżuterii. Fasetowane kulki są perfekcyjnymi półfabrykatami do eleganckich dodatków, podczas gdy kulki gładkie czy te o matowym wykończeniu idealnie nadają się na akcesoria noszone każdego dnia. Z łatwością nawleczesz je na:

 • gumki
 • linki
 • żyłki
 • drut
 • sznurki
 • nici do biżuterii

Te najmniejsze doskonale sprawdzą się do tworzenia pierścionków, naszyjników, kolczyków i bransoletek. Zarówno najdrobniejsze, jak i średnich rozmiarów koraliki czeskie nadają się także do wyszywania wszelakich tkanin. Największe z nich tworzą wspaniałe bransoletki i naszyjniki. Koraliki z czeskiego szkła prezentują się pięknie w swoim towarzystwie, a także w połączeniu z innymi półfabrykatami takimi jak koraliki z kamieni naturalnych, inne półfabrykaty szklane i oczywiście metalowe. We własnych projektach łączymy je często z metalowymi przekładkami lub z koralikami Miyuki i Toho, które pełnią ich rolę.


Jak dbać o czeskie koraliki

Koraliki czeskie, które znajdziesz w naszym sklepie zostały wybrane przez nas ze względu na ich perfekcyjne połączenie przystępnej ceny i doskonałej jakości. Pomimo tego, że szkło kojarzymy z delikatnością, te kulki są w stanie znieść naprawdę sporo. Nie obawiamy się o to, że pękną, gdy spadną nam na ziemię czy że noszenie wykonanej z nich biżuterii obarczone jest licznymi restrykcjami. Polecamy jednak pamiętać o kilku uniwersalnych zasadach podczas korzystania z tych koralików.


Aby zadbać o powłokę, którą wiele z tych koralików jest pokryte, polecamy skupić się przede wszystkim na odpowiedzialnym przechowywaniu. Jeśli podróżujesz z biżuterią wykonaną z czeskiego szkła, pamiętaj, aby włożyć ją w osobny woreczek, zanim wrzucisz ją do walizki. Ta sama zasada działa w domu, akcesoria z koralików czeskich polecamy przechowywać w osobnych przegródkach lub woreczkach, aby uniknąć zarysowania szkła.


Warto także ściągać biżuterię podczas intensywnych prac domowych, w których jest bardziej narażona na ścieranie, czy chemikalia. Pamiętaj, że środki czystości i kosmetyki mogą wpłynąć na trwałość powłoki czy intensywność blasku koralików. Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2024 - All rights reserved

# Wersja 1.158.0 #