Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Półfabrykaty >
  • Zawieszki do bransoletek / charms >
  • Zawieszki marynarskie i morskie

Zawieszki marynarskie i morskie

Skąd się wziął styl marynarski?

Styl marynarski prawdopodobnie wywodzi się z XIX wieku, od portretu młodego Edwarda VII w stroju marynarskim. Prawdopodobnie obraz ten zainspirował wiele angielskich matek do sprawienia swoim dzieciom podobnych ubrań. Jednakże dopiero w pierwszej połowie XX wieku powstał prawdziwy trend. Rozpoczęła go Coco Chanel, która zainspirowała się wygodnymi i miłymi w dotyku ubraniami rybaków. Kontrastowe kolory i paski wydały się projektantce eleganckie w swej prostocie i tak styl marynarski zaczął swój podbój naszych serc. Stylizacje marynarskie szybko pokochali m.in. Picasso, Hemingway, Marilyn Monroe, James Dean czy Audrey Hepburn. 

Jak odzwierciedlić styl marynarski w biżuterii?

Pierwsze co przychodzi na myśl to charakterystyczne kolory w stylu marinistycznym: biel, granat i czerwień. Właśnie w tych kolorach najczęściej znajdziemy biżuteryjne pamiątki z nad morza. Te kolory są jednocześnie wyraziste, ale też pasują do większości prostych, codziennych stylizacji. 

Ten styl bardziej bezpośrednio odzwierciedlają zawieszki marynarskie. Są to idealne dodatki do bransoletek na lato. Zawieszki kotwice, stery, żaglówki, czy róże wiatrów należą do najczęstszych wyborów. Są to też doskonałe pomysły na prezent dla miłośników żeglarstwa. Mniej oczywiste są zawieszki ryby, ośmiornice, żółwie lub kraby. W ostatnich latach ogromną popularność zyskały muszelki zarówno naturalne, jak i sztuczne takie jak metalowe zawieszki. 

Zawieszki marynarskie w naszym sklepie

Przedstawiamy szeroką ofertę zawieszek w stylu marynarskim. Znajdziesz tu zarówno zawieszki ze stopów metalu w kolorze srebra, złota, antycznego brązu, jak i platyny. Ponadto dostępne są zawieszki oksydowane, a także emaliowane. Odkryj nasze zawieszki tropikalne, morskie i marynarskie. I daj się zainspirować temu klasycznemu stylowi.

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.145.1 #