Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Półfabrykaty >
  • Sznurki jubilerskie >
  • Paracord

Paracord

Czym jest sznurek paracord?

Paracord to półfabrykat do zadań specjalnych. Wykorzystywany był jako linka spadochronowa, jako sznurek survivalowy (używany w wojsku), używają go nawet żeglarze i astronauci! Jego wielofunkcyjność polega na tym, że w sytuacji walki o przetrwanie, można rozwiązać otaczającą kolorową osłonkę i wykorzystać znajdujące się we wnętrzu włókna jako sznurek do naprawy i do tworzenia narzędzi, lub jako linkę wędkarską. Powstaje poprzez ciasne splecenie nylonowych włókien, które tworzą rdzeń sznurka. Wnętrze sznurka pokrywa nylonowa otoczka, którą łatwo zabarwić na dowolny kolor. 

Linka spadochronowa w modzie

Linka spadochronowa zaczęła być używana do biżuterii relatywnie niedawno. W środowisku surwiwalowym zaczęto zaplatać ją tak, by w wygodnej i estetycznej bransolecie „zmieścić” wiele metrów sznurka, który może się przydać w wielu sytuacjach. Szybko jednak stało się to powszechnie docenianą biżuterią męską. Bransoletki paracord obecnie wykorzystywane są na co dzień, doskonale wpasowują się w klimat stylu marynarskiego, a nawet streetwear. Są noszone zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Często sznurki zestawiane są z dużymi metalowymi lub drewnianymi przekładkami i łącznikami, które dodają dodatkowego charakteru.

Paracord w sklepie manzuko.com

W naszej ofercie znajdziesz sznurek surwiwalowy w wielu różnych kolorach. Oprócz jednobarwnych sznurków oferujemy sznurki wielokolorowe. Nylonowa osłonka sznurka ma intensywny kolor, który się nie wypłukuje i nie traci nasycenia. Sznurek survivalowy jest wytrzymały, elastyczny i topliwy, dzięki czemu łatwo i estetycznie zakończysz swoją bransoletkę czy naszyjnik. Świetnie łączą się z dużymi elementami takimi jak karabinki breloków, klamry i szekle. Dzięki zróżnicowanym kolorom łatwo stworzyć wytrzymałą i wielofunkcyjną biżuterię zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Łatwo zaplatać i tworzyć trwałe węzły. Należy pamiętać, że prezentowany przez nas sznurek nadaje się do tworzenia biżuterii, NIE jest to linka, którą można wykorzystywać we wspinaczce, spadochroniarstwie, czy do zawieszania hamaków.

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.154.0 #