Paracord

Czym jest sznurek paracord?

Paracord to półfabrykat do zadań specjalnych. Wykorzystywany był jako linka spadochronowa, jako sznurek survivalowy (używany w wojsku), używają go nawet żeglarze i astronauci! Jego wielofunkcyjność polega na tym, że w sytuacji walki o przetrwanie, można rozwiązać otaczającą kolorową osłonkę i wykorzystać znajdujące się we wnętrzu włókna jako sznurek do naprawy i do tworzenia narzędzi, lub jako linkę wędkarską. Powstaje poprzez ciasne splecenie nylonowych włókien, które tworzą rdzeń sznurka. Wnętrze sznurka pokrywa nylonowa otoczka, którą łatwo zabarwić na dowolny kolor. 

Linka spadochronowa w modzie

Linka spadochronowa zaczęła być używana do biżuterii relatywnie niedawno. W środowisku surwiwalowym zaczęto zaplatać ją tak, by w wygodnej i estetycznej bransolecie „zmieścić” wiele metrów sznurka, który może się przydać w wielu sytuacjach. Szybko jednak stało się to powszechnie docenianą biżuterią męską. Bransoletki paracord obecnie wykorzystywane są na co dzień, doskonale wpasowują się w klimat stylu marynarskiego, a nawet streetwear. Są noszone zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Często sznurki zestawiane są z dużymi metalowymi lub drewnianymi przekładkami i łącznikami, które dodają dodatkowego charakteru.

Paracord w sklepie manzuko.com

W naszej ofercie znajdziesz sznurek surwiwalowy w wielu różnych kolorach. Oprócz jednobarwnych sznurków oferujemy sznurki wielokolorowe. Nylonowa osłonka sznurka ma intensywny kolor, który się nie wypłukuje i nie traci nasycenia. Sznurek survivalowy jest wytrzymały, elastyczny i topliwy, dzięki czemu łatwo i estetycznie zakończysz swoją bransoletkę czy naszyjnik. Świetnie łączą się z dużymi elementami takimi jak karabinki breloków, klamry i szekle. Dzięki zróżnicowanym kolorom łatwo stworzyć wytrzymałą i wielofunkcyjną biżuterię zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Łatwo zaplatać i tworzyć trwałe węzły. Należy pamiętać, że prezentowany przez nas sznurek nadaje się do tworzenia biżuterii, NIE jest to linka, którą można wykorzystywać we wspinaczce, spadochroniarstwie, czy do zawieszania hamaków.