Półfabrykaty do wyrobu biżuterii i koraliki do bransoletek - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Półfabrykaty do biżuterii >
  • Sznurki jubilerskie >
  • Sznurki do makramy

Sznurki do makramy

Sznurki do makramy

Materiał, z którego wykonujemy biżuterię, jest zawsze jej podstawą. Dobry rzemieślnik dba o jakość produktu, w związku z tym sięga po najlepsze półfabrykaty. Prezentujemy sznurki do makramy, które pozwolą Ci na stworzenie niezapomnianych dzieł. Nadają się do wyrobu biżuterii, ozdób domu i wszystkiego, czego tylko zapragniesz.

Historia makramy

Makrama to znana od czasów starożytnych sztuka. Wykorzystuje ona jedynie zdolności manualne artysty, bez sięgania po igły, druty, czy szydełka. Do Europy makrama przywędrowała ze starożytnej Asyrii i Babilonii i została na dłużej. W średniowieczu często wykorzystywano ją jako ozdobę szat najzamożniejszych i najznamienitszych. Później zaczęto ozdabiać w ten sposób pokrycia sof, foteli i łoży. Wraz ze średniowieczem przeminęła moda na makramę. Została zapomniana aż do lat 70. XX wieku. Obecnie każda technika wyrobu ozdób znajdzie swoich fanów, także makrama. Zapowiada się więc, że nieprędko odejdzie w niepamięć.

Makrama w biżuterii

Makrama początkowo nie pełniła funkcji biżuteryjnej. Jednak wraz z globalnym rozwojem kreatywności zaczęto łączyć i wykorzystywać techniki niezgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem. Makrama to idealny towarzysz wszelkiego rodzaju kamieni, czy biżuterii wykonywanej techniką sutaszu. Sznurki do makramy umożliwiają wplatanie w dowolnych elementów, dzięki temu stworzysz niesamowite projekty! Makrama to też doskonały pomysł na start dla osób, które nie chcą budować warsztatu i kupować wielu narzędzi i produktów. Jest to technika niemal stworzona dla osób szukających swojego miejsca w świecie tworzenia rzeczy pięknych.

Sznurki do makramy w ofercie manzuko

Sznurki do makramy, które prezentujemy, są miękkie i miłe w dotyku, a jednocześnie wytrzymałe. Sprawdzą się do tworzenia małych projektów takich jak biżuteria, ale też i większych jak na przykład ozdoby na ścianę. Bogata oferta kolorów pozwoli Ci na spełnianie najśmielszych fantazji. Co więcej, wysoka jakość naszych produktów sprawi, że tworzenie makram stanie się jeszcze przyjemniejsze!

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.131.3 #