Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Półfabrykaty >
  • Sznurki jubilerskie >
  • Sznurek nylonowy

Sznurek nylonowy

Czym właściwie jest nylon?

Nylon to polimer stworzony w pierwszej dekadzie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Początkowo produkowano z niego szczoteczki do zębów i pończochy. Dopiero później zaczęto wykorzystywać je w wielu gałęziach przemysłu. Te syntetyczne włókna są powszechnie używane ze względu na ich bardzo dużą wytrzymałość na rozciąganie i łatwość w barwieniu. Dzięki tym właściwościom sznurek nylonowy jest półfabrykatem o trwałych kolorach. Co więcej, jest delikatnie elastyczny, przez co nieco „wybacza” błędy w pomiarach. Jest to materiał topliwy, dzięki czemu łatwo zabezpieczyć swój projekt poprzez przypalenie końcówki sznurka zapalniczką.

Jak wykorzystać sznurek nylonowy

Nylon to dobry materiał na sznurek do bransoletek makramowych. Początkującym rękodzielnikom może przysporzyć kłopotu z uwagi na swoją śliskość. Należy więc pamiętać, aby dobrze zawiązać każdy supełek. Jest wiotki, dzięki czemu łatwo przeplata się go w palcach. Nylonowy sznurek nadaje się też do bransoletek shamballa. Nadaje im ciekawą strukturę i delikatny połysk. Sznurek nylonowy przede wszystkim kojarzy nam się z technikami wyplatania, jednakże często jego niewielka średnica umożliwia łatwe łączenie go z zawieszkami i koralikami. 

Sznurki nylonowe w ofercie manzuko.com

Sznurki nylonowe w naszej ofercie znajdziesz w wielu pięknych, nasyconych kolorach. Dzięki właściwościom nylonu ich kolor będzie tak żywy przez bardzo długi czas. Sznurek ten sprzedajemy na szpulach, dzięki czemu masz pewność, że nie poplączesz go podczas użytkowania. Oferujemy dwa rozmiary sznurków nylonowych: 0,8 mm i 1 mm, które nadadzą się zarówno do delikatnych projektów, jak i większych dzieł. Sznurki nylonowe są wytrzymałe, przez co sprawdzą się w użyciu koralików i innych półfabrykatów, bez ryzyka szybkiego przetarcia sznurka.

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.145.0 #