Czy poliester nadaje się do biżuterii?

Jak najbardziej, materiały poliestrowe są plamoodporne, ponieważ nie chłoną wody. Co więcej, są to tkaniny sprężyste, czyli odporne na gniecenie i podatne na barwienie. Sprawia to, że są sznurek poliestrowy to materiał doskonały do tworzenia trwałej biżuterii. Ten syntetyczny mocny sznurek zapewnia trwałość koloru i odporność na uszkodzenia mechaniczne, które często mogą być wywołane zwykłym użytkowaniem. Poliestrowy sznurek jest topliwy, co przydaje się w zabezpieczaniu biżuterii przez rozsupłaniem i często wygląda bardziej estetycznie niż sznurek naturalny zabezpieczony klejem.

Kiedy wybrać sznurek poliestrowy?

Sznurek poliestrowy to dobry materiał na trwałą biżuterię, nawet taką, której nie zamierzamy ściągać do kąpania, czy spania. Jest to też doskonały półfabrykat dla osób aktywnych fizycznie, którym biżuteria często niszczy się od tarcia, czy słońca. Sznurki poliestrowe są dość śliskie, jednak mimo to łatwo zawiązać je w trwały supełek, szczególnie gdy mają małą średnicę. Znakomicie sprawdzają się w biżuterii z dodatkiem kaboszonów, koralików z różnych materiałów, czy metalowych elementów. Nie trudno znaleźć pasujące do nich okucie, pasują do każdego koloru metali. Cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych rękodzielników. 

Sznurek poliestrowy w ofercie manzuko.com

Nasze sznurki to plecionka poliestrowa wysokiej jakości. Są bardzo cienkie, pięknie wykonane i trwałe. Dostępne są w wielu kolorach, które są nasycone i pozostają takie przez długi czas. Są wytrzymałe zarówno na przetarcia, jak i na rozciąganie, co jest ich ogromną zaletą. Są topliwe, co sprawia, że łatwo zakańcza się biżuterię z nich zrobioną. Dostępne są w kilku rozmiarach, w tym 0,5 mm. Jednostką sprzedaży sznurków poliestrowych są 2 metry, dzięki czemu możesz posiadać całą gamę kolorów, nie popełniając dużej inwestycji w wiele szpulek sznurka.