Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki >
  • Koraliki z kamieni ozdobnych >
  • Piasek Pustyni i Noc Kairu

Piasek Pustyni i Noc Kairu

Piasek Pustyni i Noc Kairu 

Kamienie ozdobne wykorzystywane są od setek tysięcy lat. Pomogły nam zgłębić tajemnice naszych przodków i ich kultur, a niektóre postaci historyczne zawdzięczają im życie. Dziś wybór kamieni ozdobnych jest niesamowity. Wśród nich znajdziemy kamienie szlachetne, ozdobne kamienie naturalne i ich podróbki oraz kamienie sztucznie stworzone przez człowieka. Zarówno Piasek Pustyni, jak i Noc Kairu są kamieniami sztucznymi, co istotne nie są to imitacje kamieni naturalnych. Zostały one zaprojektowane i stworzone od zera, aby cieszyć nas swoim wyjątkowym pięknem. Nie ma nic złego w przyznaniu, że są one wytworem ludzkich rąk. Dzięki temu są bardziej sprawiedliwe, każdy koralik i kaboszon z Piasku Pustyni, czy Nocy Kairu mieni się niesamowitym blaskiem. Kolory kamieni są równiej rozłożone, dzięki czemu łatwiej stworzyć spójny komplet biżuterii.

Piasek Pustyni- kamień tysiąca słońc

Piasek Pustyni to niezwykle popularny surowiec ozdobny. Nie do końca wiadomo, czy powstał na terenie XII wiecznej Persji, średniowiecznych Chinach czy XVII wiecznych Włoszech. Dziś Piasek Pustyni produkowany i sprzedawany jest z powodzeniem na całym świecie. Powstaje poprzez dodanie tlenku miedzi do płynnej masy szklanej. Podczas jej stygnięcia wytrącają się kryształy miedziowe, które nadają pięknego koloru i blasku, z którego słynie Piasek Pustyni. Kontrolując procesy produkcji, możemy wytworzyć bardziej, lub mniej skrzące się surowce, tak aby dopasować materiał do potrzeb klienta.

Kaboszony z Piasku Pustyni doskonale nadają się do sutaszu i innych technik jubilerskich. Natomiast koraliki z Piasku Pustyni świetnie komponują się z innymi materiałami takimi jak drut jubilerski, sznurki, przekładki i drewno. Oprócz sprawdzania się w kompozycjach z materiałów mieszanych, Piasek Pustyni sam w sobie tworzy zachwycającą biżuterię.

Noc Kairu- blask gwiazd w zasięgu ręki 

Noc Kairu to doprawdy niezwykły półfabrykat. Jego głęboki kolor i skrzące się drobinki przywodzą na myśl gwiaździste niebo ponad pustynnymi wydmami. Kolor Nocy Kairu uzyskuje się poprzez dodanie chromu i kobaltu do szklanej bazy. Iskrzące drobinki to często opiłki żelaza. Podobnie jak Piasek Pustyni, Noc Kairu ślicznie wygląda w kompozycjach sutaszowych i doskonale łączy się z innymi półfabrykatami. 

Piasek Pustyni i Noc Kairu w ofercie manzuko.com 

W naszym asortymencie znajdziesz szeroką gamę kształtów i wielkości koralików i kaboszonów wykonanych z Piasku Pustyni i Nocy Kairu. Są to półfabrykaty wytrzymałe, oporne na zarysowania. Nadają się do wykorzystania w najprostszych, jak i najtrudniejszych technikach biżuteryjnych. Piasek Pustyni i Noc Kairu w naszej ofercie są niezwykle połyskujące i migotliwe, dzięki czemu Twoja biżuteria z łatwością będzie przyciągać spojrzenia.

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2024 - All rights reserved

# Wersja 1.158.0 #