Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki >
  • Koraliki z kamieni ozdobnych >
  • Opal

Opal

Słowo opal prawdopodobnie pochodzi z łacińskiego opalus, czerpiącego z greckiego opalios, które ma wiele znaczeń. Wśród nich znajdziemy słowa takie jak “nieprzejrzysty”, czy “inny”. Uważa się, że łacińskie słowo opalus miało oznaczać “zobaczyć zmianę koloru”, co świetnie pasuje do opali. Miękkie refleksy barw ukryte w tych minerałach zachwycają nas od tysiącleci. W Starożytności były popularnymi ozdobami i amuletami, natomiast w średniowiecznej Europie uwielbiane były przez monarchów, a odkrycie jego australijskich źródeł zrewolucjonizowało globalne spojrzenie na ten minerał.

Przez dziesiątki lat wierzono, że kamienie te przynosiły szczęście ze względu na skrywaną w ich wnętrzu tęczę. Zawinięty w liść laurowy opal miał zapewniać niewidzialność, co mogło prowadzić do wielu zabawnych, a nawet niebezpiecznych sytuacji.

Właściwości opali

Opale szlachetne wykazują przepiękną grę barw przypominających ogniki. Dzieje się tak, ponieważ wewnętrzna struktura minerału załamuje światło pod nietypowymi kątami. W zależności od warunków powstania opalu może on być przezroczysty, półprzejrzysty lub całkowicie nieprzenikliwy. Istnieje wiele odmian opali, które różnią się rodzajem iskierek, jakie skrywają, przejrzystością i barwą. Kolory opali wahają się od mlecznych, przez niebieskie, czerwone, fioletowe, zielone, złote i różowe. Jednakże sztuki o tym samym kolorze i odmianie kamienia mogą się diametralnie różnić, co sprawia, że każda sztuka jest absolutnie wyjątkowa. 

Twardość opali waha się od 5 do 6,5 w skali Mohsa. Oczywiście im kamień twardszy, tym bardziej trwały. Dlatego też w jubilerstwie wybiera się opale o wyższej twardości, tak byś mogła cieszyć się nimi dłużej. Niestety minerał ten dość łatwo można zarysować szlachetniejszymi kamieniami lub metalem, dlatego przechowywanie i noszenie opali powinno być rozważne. 

Opale w ofercie manzuko 

W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych kolorów opali. Największą popularnością cieszą się mleczne i różowe opale. Jednakże każdy produkt niezależnie od koloru i kształtu, ma swój urok. Półfabrykaty do biżuterii z opalu znajdziesz na naszym sklepie w rozmaitych kształtach. Różne rozmiary koralików, kaboszonów i sznurki pełne nieregularnych koralików czekają na Ciebie!

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2024 - All rights reserved

# Wersja 1.158.0 #