Półfabrykaty do wyrobu biżuterii i koraliki do bransoletek - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Półfabrykaty do biżuterii >
  • Bazy broszek

Bazy broszek

Broszki to ozdoby znane od wieków. W starożytnej Grecji i Rzymie używane były do spinania szat, a ich wygląd był zbliżony do dzisiejszych agrafek. Był to bardzo popularny pomysł na prezent, o czym świadczą umieszczane na nich napisy. Najczęściej wykonywane były z brązu lub żelaza, rzadziej z metali szlachetnych, wysadzano je kamieniami szlachetnymi lub wtapiano w nie emalię. Broszki nie straciły swej popularności w średniowieczu, gdzie nadal chętnie korzystali z nich zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Wraz z wynalezieniem i popularyzacją guzików i później zamków błyskawicznych, broszki straciły swoją pozycję jako niezbędny element garderoby. W XIX wieku zaczęto korzystać z nich jako z elementów bardziej dekoracyjnych niż użytkowych, o czym świadczy ilość broszek z kameami z tamtego okresu.

Współcześnie broszki noszą niemal wyłącznie kobiety. Pragniemy przedstawić Państwu nasze bazy broszek, w zróżnicowanych kształtach, kolorach i rozmiarach. Broszka agrafka to nowoczesny ukłon w stronę oryginalnej formy tego akcesorium. Oprócz swojej funkcji dekoracyjnej jest ona funkcjonalna, służyć może do spięcia wełnianego kardiganu czy szala. Bazy broszek agrafek prezentujemy jako agrafkę z oczkami lub agrafkę z doczepioną bazą pod kaboszon.

Nieco mniej klasyczną formą jest podstawa do broszki w kształcie talerzyka lub zdobionej oprawy kaboszonu. Taka unowocześniona baza do broszki może nie być dodatkiem do ubrań, ale też plecaków czy torebek. Inną hybrydową propozycją jest baza broszki- spinki, której mocowanie jest niekonwencjonalnie wielofunkcyjne. Baza ta ma miseczkę z wgłębieniem, co pozwala na wklejenie elementu dekoracyjnego i sprawia, że bazy te są idealne do techniki sutasz.

W naszej ofercie znajdują się również różnorodne zapięcia do broszek. To półfabrykat, który pozwala na puszczenie wodzy fantazji i przemienienie w broszkę niemal wszystkiego; broszką może stać się klocek lego, pompon, czy uszyty miś. Zapięcie do broszki znajdą Państwo w formie giętej lub podłużnej, wykonanej z hipoalergicznego stopu metali niezawierającego kadmu, niklu czy ołowiu. Oczywiście w sprzedaży znajduje się klasyczna zapinka do broszki wykonana z posrebrzanej miedzi i plastiku. Bazę tę można łączyć drucikiem, klejem, a nawet wyszywać, dzięki czemu łatwo jest stworzyć niepowtarzalną biżuterię.

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.131.3 #