Kamień księżycowy od tysiącleci wykorzystywany jest w biżuterii. Jego nazwa wywiązała się z wierzeń starożytnych Rzymian. Uważali oni, że kamień ten powstał z połączonych promieni księżycowych. Chłodny, srebrzysty kamień księżycowy może bez wątpienia przypominać księżycową poświatę. Co ciekawe, kamienie księżycowe mogą mieć różne odcienie poza klasyczną, srebrzystą barwą. Minerały te miewają odcienie niebieskiego, bieli i szarości, a niekiedy nawet bywają brzoskwiniowe. Kamienie księżycowe wciąż zyskują popularność w modzie współczesnej jak wiele innych naturalnych surowców.

Symbolika kamieni księżycowych

Kamienie księżycowe zainspirowały wiele romantycznych tradycji. Przez wieki kojarzono je z płodnością, miłością, ochroną, kobiecą siłą i mistycznymi mocami Księżyca. Wiele osób uważa kamienie księżycowe za klejnoty intuicji, których noszenie ułatwia podążanie drogą przeznaczenia. Co więcej, niektórzy wierzą, że minerały te przynoszą ukojenie, łagodzą stres i objawy lęku.

Półfabrykaty do biżuterii z kamienia księżycowego 

Kamień księżycowy najczęściej cięty jest na kaboszony. Właśnie ten kształt najlepiej pokazuje piękno i blask tych minerałów. Oczywiście kamienie te są także popularne w formie koralików. Świetnie łączą się z półfabrykatami w kolorze srebra i innych chłodnych odcieniach. Odpowiednio dobrany odcień niebieskiego może wzmocnić tę barwę w kamieniu.

Pielęgnacja biżuterii z kamieni księżycowych powinna być delikatna. Kamienie te mają około 6 lub 6,5 w skali Mohsa. Oznacza to, że są dość trwałe, jednakże stosunkowo łatwo je zarysować. Dlatego też należy czyścić je miękką szmatką i łagodnym detergentem. Pamiętaj także, że półfabrykaty i biżuterię z nich wykonaną, warto przechowywać w oddzielnych przegródkach lub woreczkach.