Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki >
  • Koraliki z kamieni ozdobnych >
  • Tygrysie Oko

Tygrysie Oko

Tygrysie oko to jedna z migotliwych, nieprzejrzystych odmian kwarcu. Właściwości optyczne kamienia nazywane są efektem kociego oka. Oznacza to, że na kamieniu obecny jest migotliwy pas przesuwający się podczas obracania minerału w dłoni. Nazwa tygrysiego oka oczywiście pochodzi ze wspomnianego efektu optycznego. Co ciekawe, kamień ten typowo kojarzy się nam z brązowozłotymi barwami, jednakże występuje też w odcieniach zieleni i niebieskiego.

Dawno temu tygrysie oko było minerałem chętnie wykorzystywanym jako amulet. Wykonane z niego talizmany miały ochraniać wojowników przed odniesieniem ran w bitwie, a nawet odstraszać śmierć. Współcześnie niektórzy wierzą, że to minerał doskonały dla biznesmenów, osób szukających sukcesu i stabilizacji finansowej w życiu.

Właściwości oka tygrysiego

Tygrysie oko to minerał dość trwały, jego twardość określa się na 6,5 do 7 w skali Mohsa. Oznacza to, że wykonana z niego biżuteria będzie trwała. Co więcej, tygrysie oko cechuje się miękkim, jedwabistym połyskiem, który świetnie dopełnia złotych barw kamienia. W połączeniu z migotliwym efektem kociego oka tworzy to mieszankę doskonałą dla kamienia ozdobnego!

Półfabrykaty do biżuterii z tygrysiego oka

Minerał ten świetnie sprawdza się w tworzeniu biżuterii męskiej i damskiej. Doskonale wygląda w połączeniu z naturalnym sznurkiem, czarnym rzemieniem skórzanym i złotem. Koraliki z tygrysiego oka znajdziesz na naszej stronie zarówno w formie klasycznych kulek, jak i w kształcie nieregularnych chipsów. Migotliwe kamienie sprawiają, że biżuteria z nich wykonana przyciąga wzrok i pięknie odbija światło jednocześnie nie oślepiając agresywnym blaskiem.

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.148.0 #