Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Półfabrykaty >
  • Ze stali chirurgicznej >
  • Drut ze stali chirurgicznej

Drut ze stali chirurgicznej

Drut ze stali chirurgicznej 

Drut ze stali chirurgicznej to kolejny sprawdzony przez nas i nasze klientki produkt, który świetnie sprawdza się w tworzeniu podstaw wyposażenia pracowni rękodzielniczej. Jest trwałym, prostym w użyciu surowcem, który przydaje się w tworzeniu prac wieloma technikami rzemieślniczymi.

Właściwości drutu ze stali chirurgicznej

Nasze półfabrykaty ze stali chirurgicznej wykonane są ze znanego i lubianego stopu 316L. Charakteryzuje się on doskonałą odpornością na działanie czynników zewnętrznych takich jak pot i woda, zmiana temperatur czy kosmetyki codziennego użytku. Drut wykonany ze stali chirurgicznej jest materiałem nierdzewnym. Jest twardszy i bardziej wytrzymały od srebra. Dodatkowo materiał ten jest hipoalergiczny, dzięki czemu osoby uczulone na srebro, nikiel, chrom, czy kadm mogą cieszyć się wykonaną z niego biżuterią bez obaw o niepożądane reakcje.

Jak wykorzystać drut ze stali chirurgicznej

Oczywiście, pierwszym sposobem na użycie tego półfabrykatu jest tworzenie biżuterii. Druty stalowe są najczęściej wykorzystywane w technice wire wrapping. Co więcej, cieńsze druciki sprawdzają się w misternej sztuce filigranu. Wytrzymałość drutu ze stali chirurgicznej sprawia, że doskonale nadaje się on do tworzenia szpilek jubilerskich i elementów łącznikowych. Dodatkowo drut nierzadko wykorzystywany jest jako element konstrukcyjny w tworzeniu akcesoriów takich jak broszki czy akcesoria do włosów. Sprawdza się w produkcji opasek, koron, a także wianków.

 

Poza wykorzystaniem drutu ze stali w biżuterii znajduje on zastosowanie w szerzej pojętym rzemiośle. Wykorzystywany jest do tworzenia rzeźb, strojów do cosplay, a także dekoracji domowych i mebli. Co więcej, jak nazwa wskazuje, druty ze stali chirurgicznej znajdują także zastosowanie w medycynie.

Drut ze stali chirurgicznej w ofercie manzuko

W naszej ofercie znajdziesz wiele rozmiarów stalowego drutu, co da Ci możliwość idealnego dopasowania jego grubości do Twoich potrzeb. Jednostką sprzedaży tego produktu jest 5 lub 10 metrów. Drut wysyłamy do Ciebie nawinięty na szpulę, co daje wygodę przechowywania i korzystania, a także zabezpiecza przed powstawaniem zagięć. Wybierając drut, pamiętaj, że im większa jest jego średnica, tym trudniej będzie go precyzyjnie wygiąć. 

 

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.144.0 #