Półfabrykaty do wyrobu biżuterii i koraliki do bransoletek - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki do bransoletek >
  • Koraliki z kamieni ozdobnych >
  • Cytryn

Cytryn

Cytryn

Cytryn to kamień ceniony za oryginalną barwę i trwałość. Uważa się, że jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa citron oznaczającego cytrynę. Jednakże kamień ten ceniony jest od czasów starożytnych. Wierzono wtedy w uzdrawiającą moc cytrynu, a także uważano go za kamień ochrony, sukcesu i dobrobytu. Później kojarzono go z ciepłem, słońcem i radością życia. Wszystko to sprawiło, że jest to kamień chętnie wybierany na prezent. Jeśli chodzi o cytryn i znak zodiaku, to wybór pada na Skorpiona. A jeśli interesuje Cię miesiąc, do jakiego przypisany jest cytryn, to jest nim listopad. Prawdopodobnie by ożywić nieco ten chłodny i ciemny miesiąc.


Właściwości cytrynu

Pod względem budowy chemicznej cytryn jest minerałem takim jak kwarc czy ametyst. Jego barwa waha się od głębokich brązów i pomarańczy do słomkowej i pastelowej żółci. Co ciekawe, jego barwa zależy od ilości związków żelaza zawartych w jego strukturze. Najczęściej jest minerałem zupełnie przejrzystym, a padające przez niego światło pięknie podkreśla jego barwę. W skali Mohsa cytryn określa się na 7. Oznacza to, że kamień ten doskonale nadaje się do tworzenia trwałej i pięknej biżuterii.

Najczęstszym zastosowaniem cytrynów jest rzemiosło. Jednakże niektórzy wykorzystują ten kamień do praktyk medytacyjnych, a także jako osobisty amulet. W pewnych wierzeniach cytryn może podnosić samoocenę, wzmagać kreatywność i przywracać emocjonalną harmonię.


Cytryn w półfabrykatach manzuko

W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych koralików z cytrynu. Większość z nich sprzedajemy na sznurach, co zapewnia wygodne przechowywanie. Dodatkowo zabezpiecza koraliki przed zadrapaniem. Oferujemy różne kształty i wielkości koralików z cytrynu, dzięki czemu łatwiej będzie Ci dopasować je do swojej wizji. Warto zwrócić szczególną uwagę na fasetowane koraliki z cytrynu. Świetnie prezentują się w każdego rodzaju biżuterii. Co ważniejsze obłędnie migoczą zarówno w sztucznym, jak i naturalnym świetle.

W naszym sklepie znajdziesz zarówno cytryn w swoim naturalnym kolorze, jak i wygrzewany. Obie te odmiany są naturalnymi minerałami. Jednakże cytryn wygrzewany ma bardziej intensywną i równą barwę, podczas gdy ten nie poddany obróbce termicznej może zawierać naturalne inkluzje w strukturze kamienia.

Koraliki z cytrynu w naszej ofercie nadają się do tworzenia w wielu różnych technikach. Z łatwością nawleczesz je na nici, żyłki, linki czy druciki. Sprawdzą się w wire wrappingu, w połączeniu z drutami w dowolnym kolorze. Dzięki świetnej wytrzymałości tego minerału możesz śmiało tworzyć pierścionki, bransoletki, naszyjniki i kolczyki z cytrynem. Doskonale komponuje się on nie tylko z innymi kamieniami z naszej oferty, ale także z naturalnym rzemieniem, koralikami szklanymi i metalowymi przekładkami.


Jak dbać o swój cytryn

Zapewne wiesz już, że aby cieszyć się swoją biżuterią przez wiele lat, warto o nią dbać. Oczywiście, większość z nas nie przestrzega rygorystycznie zasad pielęgnacji wszystkich naszych akcesoriów. Jednakże uważamy, że warto choćby znać zasady postępowania ze swoimi dodatkami, aby uniknąć, choć części błędów pielęgnacji i przechowywania. Cytryn jako kamień naturalny może być wrażliwy na część chemikaliów codziennego użytku, dlatego, jeśli możesz, ściągaj biżuterię przed sprzątaniem czy pracą ze środkami żrącymi. Warto też pamiętać, że cytryn wystawiony na działanie wysokiej temperatury może nieodwracalnie zmienić swoją barwę na bardziej intensywną. Dlatego warto zdjąć cytrynową biżuterię przed wejściem do sauny.

Czyszczenie biżuterii z cytrynem jest banalnie proste. W pierwszym kroku zawsze próbuj oczyścić akcesoria miękką szmatką. Jeśli to nie zadziała, użyj miękkiej szczotki lub szmatki i letniej wody z dodatkiem delikatnego detergentu. Pamiętaj, aby osuszyć swoją biżuterię po wyczyszczeniu.

Przechowywanie biżuterii z cytrynem nie różni się od przechowywania innych akcesoriów. Zawsze warto trzymać je w osobnych woreczkach, przegródkach lub pudełeczkach. Dzięki temu unikniesz plątania się dodatków. Co więcej, surowce różnej twardości mogą zarysowywać się nawzajem, co sprawi, że Twoje akcesoria stracą blask i mogą wymagać specjalistycznej interwencji. Ponadto przechowując akcesoria osobno, zawsze są one łatwo dostępne i znacznie lepiej widoczne. Zmniejsza to szansę, że zapomnisz o posiadaniu jakichś akcesoriów i będziesz je nosić częściej.Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.132.0 #