Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Narzędzia >
  • Szczypce

Szczypce

Szczypce 

Szczypce jubilerskie to kategoria zawierająca jedne z podstawowych narzędzi w pracowni rękodzielniczej. Wyposażenie Twojego warsztatu zależy oczywiście od techniki, w której Tworzysz swoje prace. Jednakże prawie każda technika wymaga narzędzi, nawet tak podstawowych, jak nożyczki czy zapalniczka. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że komplet szczypiec w pracowni to dobry pomysł, nawet jeżeli nie planujesz korzystać z nich każdego dnia. 

Szczypce jubilerskie w ofercie manzuko

Możesz zastanawiać się, czym szczypce jubilerskie różnią się od klasycznych kombinerek, które znajdziemy w większości skrzynek z narzędziami. Przede wszystkim szczypce do biżuterii i rękodzieła są zakończone na wiele sposobów, co umożliwia idealne dobranie narzędzia do rodzaju pracy. Co więcej, narzędzia jubilerskie są często nieco mniejsze, mają delikatniejsze rączki, dzięki czemu wygodniej leżą w dłoni kobiecej. 

 

Dodatkowo postanowiłyśmy, że nasze szczypce będą wyróżniały się kolorem, dlatego też większość naszych narzędzi ma różowe rękojeści. Chciałyśmy, aby nasze szczypce cieszyły oko i były po prostu ładne. Co więcej, znajdziesz u nas narzędzia w wersji mini, która jest idealna dla osób młodych, którym wygodniej leży w dłoni. 

Rodzaje szczypiec w naszym sklepie

Szczypce do zaciskania kółeczek

Jak sama nazwa wskazuje, szczypce te zostały stworzone do optymalnego zaciskania kółeczek montażowych. W szczypcach tych zostały stworzone różnej wielkości wgłębienia, co ułatwia zaciskanie kółek. 

Szczypce płaskie szerokie 

To podstawowe narzędzia o szerokiej, gładkiej i płaskiej końcówce. Doskonale nadają się do przytrzymywania półfabrykatów, a także do zaciskania elementów takich jak kulki zaciskowe czy łapaczki. Dzięki gładkiej powierzchni nie pozostają rysy na zaciśniętych półfabrykatach. 

Szczypce wklęsło-okrągłe

Ten rodzaj szczypiec ma długą rączkę, co sprawdza się, gdy potrzebujemy długiego zakresu ruchu. Dzięki wydłużonej rękojeści oszczędzamy nadgarstek podczas pracy. Szczypce te jedną część mają zaokrągloną, zwężającą się ku czubkowi, a drugą wklęsłą. Są idealne do zawijania drucików, tworzenia oczek i wszelkiego rodzaju haczyków i zawijasów. 

Szczypce bociany 

Ich nazwa odnosi się do długiego i dość płaskiego bocianiego dziobu. Sprawdzają się w montażu kulek zaciskowych i łapaczek. Co więcej, doskonale nadają się do przytrzymywania elementów podczas montażu czy nawlekania. Oczywiście sprawdzą się też w pracy z kółkami montażowymi.

 

Szczypce te występują w wersji wydłużonej, krótszej, a także zagiętej. Wersja wydłużona wymaga nieco więcej praktyki, gdyż ciężej jest kontrolować to, co dzieje się na końcu szczypiec. Z kolei krótsze narzędzia wyposażone są w dodatkową gilotynkę umożliwiającą cięcie rzemieni, drutów i linek stalowych. Zagięty czubek ostatniego rodzaju szczypiec bocianów umożliwia większy zakres ruchu podczas tworzenia precyzyjnych projektów. 

Szczypce okrągłe

Szczypce okrągłe mają końcówki zwężające się ku ich wierzchołkowi. To idealne narzędzia dla osoby, która pracuje dużo z wykorzystaniem drutu lub szpilek jubilerskich. 

Szczypce obcążki 

Narzędzia te mają krótką końcówkę złożoną z dwóch części. Fragment bliższy rękojeści to wyżej opisywana gilotynka tnąca. Powyżej niej znajduje się płaska powierzchnia szczypiec pokryta małymi wrąbkami. Obcążki najlepiej nadają się do przytrzymywania elementów. Ich rowkowana powierzchnia sprawia, że zaciskanie kulek z ich użyciem stwarza ryzyko porysowania powierzchni półfabrykatu. 

Szczypce tnące 

W naszym sklepie znajdziesz dwa rodzaje szczypiec tnących. Oba nadają się do cięcia drutu jubilerskiego, skracania szpilek, cięcia linek stalowych, a także rzemieni. 

Szczypce wielofunkcyjne 

Te wszechstronne narzędzia łączą w sobie elementy szczypiec zaokrąglonych, płaskich, a także obcinających. To doskonały wybór dla kogoś, kto narzędzi używa rzadko lub dopiero kompletuje swoją pracownię. Ich zaokrąglone czubki nadają się do zawijania i zakręcania drutu, jednakże sprawdzą się w każdej pracy, choć mogą nie być najwygodniejsze. Płaski fragment tych szczypiec umożliwia zaciskanie kuleczek i łapaczek, a także ułatwia przytrzymanie niektórych elementów. Wewnętrzna część tych szczypiec służy do obcinania, nada się do pracy z rzemieniem, linkami i drutem.

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.148.0 #