Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki >
  • Koraliki drewniane >
  • Drewno egzotyczne

Drewno egzotyczne

Drewno egzotyczne

Drewniane półfabrykaty to doskonałe materiały do tworzenia letniej i jesiennej biżuterii. Są lekkie, wodoodporne i nie uczulają. Często surowcem jest drewno egzotyczne z uwagi na niewielką wagę, ciekawe wybarwienie i małą zawartość żywicy. Takie półprodukty drewniane doskonale komponują się przede wszystkim z ceramiką, sznurkami i rzemieniami. Jednakże dobrze łączą się również ze szkłem, metalem, czy żywicą. Drewno egzotyczne w naszej ofercie pozyskiwane jest w sposób etyczny. Co więcej, nie farbuje ono skóry i dobrze zachowuje się pod wpływem wody. 

Drewno egzotyczne w półfabrykatach manzuko

Poznaj gatunki egzotycznego drewna, z którego powstają nasze półfabrykaty. Dowiedz się więcej o materiałach, z którymi być może będziesz pracować. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zrozumieć właściwości naszych egzotycznych półfabrykatów.

Drewno bayong

Majestatyczne drzewa bayong to liściaste okazy pochodzące z Filipin. Jego naturalne kolory to ciepłe brązy i odcienie rudej czerwieni. Co ważne, koraliki wykonane z drewna bayong są bardzo trwałe, dzięki czemu zrobiona z nich biżuteria na długo zachowa swój wygląd.

Drewno palmowe

Drewno palmowe jest niezwykle lekkim materiałem. Co więcej, tworzy ciekawe, podłużne wzory, dzięki czemu koraliki z tego egzotycznego drewna są zupełnie unikatowe. Gałązki palmowe od setek lat symbolizują pokój. Biżuteria z palmy może więc być doskonałym pomysłem na pojednawczy prezent.

Drewno robles

Robles to prosta do zapamiętania nazwa strączyńca cewiastego, który należy do popularnych drzew Półwyspu Indyjskiego. Drewno robles jest cenione ze względu na trwałość i wytrzymałość. Większość koralików z tego egzotycznego drewna gotowana jest w kawie, która wydobywa z nich głębię koloru i charakterystyczne wzory przypominające niekiedy linie papilarne. 

Drewno nangka

Ta zupełnie obca nazwa drewna, to inaczej chlebowiec. Znany głównie wegetarianom i weganom, gdyż z jego ogromnych owoców przygotowuje się posiłki imitujące mięso. Drewno nangka jest najczęściej jasne, chociaż może przechodzić w złote odcienie brązu. Jest to popularny materiał do produkcji mebli i instrumentów muzycznych, co doskonale świadczy o jego wytrzymałości. 

Heban

Heban to bardzo ciemne, twarde i ciężkie drewno. Od wielu lat wykorzystywane jest do wyrobu instrumentów muzycznych, przyborów kreślarskich, mebli artystycznych, rzeźb i biżuterii. Heban można pozyskiwać w jednolitym, czarnym kolorze. Taka odmiana jest najbardziej pożądana. Jednakże często tworzy się koraliki z dwukolorowego, czarnopomarańczowego hebanu, zwanego hebanem tygrysim. 

Tung molukański, inaczej kukui 

Ta niezwykła roślina ma wiele różnych nazw i zastosowań. Z nasion wykonuje się mydła o wygładzających i regenerujących właściwościach. Skorupy nasion kukui wykorzystywane są w biżuterii z powodu niezwykle małej wagi. Są one doskonałym surowcem do tworzenia jesiennych naszyjników, idealnych do swetrów.

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.145.0 #