Bronzyt jest materiałem, który może być niedoceniany. Jest to kamień ozdobny, który używany jest głównie w różnych dziedzinach nauki, jako materiał kolekcjonerski i ozdobny. Wydaje się być pospolitym i mało ciekawym materiałem, według nas ma on coś w sobie i jest dodatkowo czymś co ciężko spotkać w spopularyzowanym jubilerstwie.

Nazwa tego minerału pochodzi oczywiście od jego barwy. Brązy bronzytu wahają się od jesiennoczerwonych, przez orzechowe, aż do odcieni gorzkiej czekolady. Jest to stosunkowo twardy minerał, ma najczęściej 5 lub 6 w skali Mohsa. Jego interesującą właściwością jest półmetaliczny, szklisty połysk. 

Właściwości ezoteryczne bronzytu 

Bronzyty to kamienie o surowym wyglądzie przyciągające męską energię. Noszenie ozdób wykonanych z bronzytu neutralizować ma złe życzenia, szczególnie w połączeniu z czarnym turmalinem. Ma działanie oczyszczające, ułatwia radzenie sobie z konfliktami i agresją. Bronzyt zwiększa odwagę i wiarę w siebie, dzięki czemu osoba, która go nosi łatwiej pozostaje wierna samej sobie. Ułatwia pogodzenie się z sytuacjami, których nie kontrolujemy, oraz trzymanie się własnych zasad dobrego i godnego postępowania. 

Bronzytom przypisuje się również działanie prozdrowotne. Podobno mają szczególnie pozytywny wpływ na leczenie chorób układu oddechowego. Mają ułatwiać oczyszczanie płuc ze szkodliwych pyłów zawartych w spalinach i smogu. Dodatkowo ma łagodzić napięcia i skurcze, przez co polecany jest osobom cierpiącym na rwę kulszową. Działa odmładzająco i opóźnia starzenie się. Dodatkowo bronzyt ma chronić duszę przed bólem i depresją. Noszony na piersi działać ma jak tarcza obronna, która odbija negatywne myśli.

Wykorzystanie bronzytu

Różnorodność odcieni i tonów bronzytu sprawia, że jest to materiał perfekcyjnie nadający się do łączenia zarówno z elementami złotymi jak i srebrnymi. Ten brązowy kamień to materiał nadający się do tworzenia biżuterii dla mężczyzn i kobiet. W połączeniu z neonowymi kolorami będzie wyglądał bardzo nowocześnie, w parze z prostymi przekładkami stworzy ponadczasową biżuterię. Stwórz swoją nietuzinkową kolekcję z bronzytu już dziś!