Chwosty zamszowe

Chwosty zamszowe

Chwosty wydają się całkiem nowym półfabrykatem. Zadziwiające jest to, że chwosty znane są od XIII wieku, kiedy to służyły jako dekoracja odzieży. Nazywane też chwastami ozdobnymi wykorzystywane były w rozróżnianiu klas społecznych, stopni wojskowych, a także pozycji w kościele. Większe chwosty były z powodzeniem wykorzystywane jako dekoracje wnętrz. Znaleźć można je było przy baldachimach, narzutach, poszewkach, lampach i zasłonach. 

Pierwotny wygląd chwostów

Wczesne chwosty ozdobne były zaledwie supłami lub węzłami zawiązanymi na sznurze. Z czasem, pod wpływem inspiracji ze świata, sznury były wiązane bardzo wyrafinowanie. Następnie wprowadzono węzły z haftu, które były mniej surowe. Wraz z rozwojem przemysłu popularne stały się kolorowe taśmy, kordonki i różne koraliki. Przemysł XX wieku doprowadził do przywrócenia chwostom ich oryginalnego designu. Co ciekawe, na przestrzeni stuleci chwosty występowały nie tylko w Europie, ale też w kulturach amerykańskich, afrykańskich czy azjatyckich. 

Jak wykorzystać chwosty zamszowe

Chwosty zamszowe to niezwykle uniwersalny dodatek. Nadają się nie tylko do tworzenia biżuterii, ale i jako dodatki do portfeli, torebek, a nawet butów! Z powodzeniem można je wykorzystywać w kreowaniu długich, lecz lekkich kolczyków i wisiorków. Co więcej, małe chwosty zamszowe świetnie sprawdzą się jako akcent, który urozmaici każdą bransoletkę! Z łatwością można je dopiąć do kluczy, zamków w torebkach, portfelach czy kozakach. W ten sposób możesz zamienić coś prostego w produkt unikalny. 

Chwosty zamszowe w naszej ofercie 

Nasze chwosty wykonane są z miłego w dotyku, wysokiej jakości zamszu, oraz metalowych końcówek. Końcówki wykonane są ze stopu metali, w którym nie znajdziesz niklu, kadmu, ani ołowiu. Ponadto dostępne są one w trzech opcjach kolorystycznych: antycznego brązu, złota i srebra. Nie rdzewieją, są odporne na ścieranie i nie zsuwają się z chwosta. Oferujemy różne rozmiary chwostów, od wersji mini, aż po kilkucentymetrową. Nasze chwosty znajdziesz nie tylko w ich klasycznej formie, ale też w kształtach uroczych kwiatków. Daj się porwać naszej ofercie i poznaj bliżej chwosty zamszowe!