Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki >
  • Koraliki z kamieni ozdobnych >
  • Frenit

Frenit kamień - koraliki do biżuterii

Frenit — właściwości, wykorzystanie

Frenit to jeden z mniej znanych surowców, które znajdziesz w naszym sklepie z koralikami. Z przyjemnością przedstawiamy Ci ten piękny, minerał, który nazywany bywa prehnitem. Jego delikatna barwa i liczne wtrącenia w strukturze kamienia sprawiają, że wykonane z niego koraliki szybko skradły nasze serca. Mamy nadzieję, że również Tobie się spodobają!

Pamiętaj jednak, że podobnie jak koraliki z agatu, półfabrykaty z frenitu mogą różnić się od siebie znacznie, ze względu na ich bogatą strukturę. Daje to gwarancję unikalności każdej biżuterii z nich wykonanej. Warto jednak pamiętać, że koraliki, które dostrzegasz na naszych zdjęciach, na pewno będą się nieco różnić się od tych, które ujrzysz w swojej przesyłce.


Frenit — właściwości kamienia

Właściwości kamieni do biżuterii wydają się często nieistotnym i nudnym zagadnieniem. Jednakże doświadczeni rękodzielnicy wiedzą, że to właśnie one determinują to, czy dany minerał sprawdzi się w zaprojektowanych akcesoriach. Chociaż najbardziej kojarzymy frenity w kolorze jasnej, zimnej zieleni, w rzeczywistości kamień ten jest bardziej różnorodny. Można znaleźć go w wersji przezroczystej, żółtej, niebieskiej, białej, a nawet różowej!


Twardość frenitu na skali Mohsa to 6,5, co w przypadku kamieni ozdobnych jest dość popularną wartością. Koraliki z frenitu są przezroczyste lub półprzejrzyste. Niekiedy wykazują efekt kociego oka. Wypolerowany frenit jest kamieniem o szklistym, czasem perłowoszklistym połysku. Struktura tego minerału często zawiera wtrącenia innych kamieni takich jak datolit, kalcyt, apofilit i inne. To właśnie one nadają koralikom z frenitu ich unikalnego charakteru.


Biżuteria z frenitem

Świeża, jasnozielona barwa frenitu sprawia, że kamień ten perfekcyjnie nadaje się na wiosenne akcesoria. Jednakże odpowiednio zestawiony, frenit sprawdzi się w akcesoriach na każdą okazję i porę roku. W naszym sklepie znajdziesz koraliki z frenitu w różnych kształtach i rozmiarach. Powierzchnia wszystkich koralików w naszej ofercie jest wypolerowana, aby wydobyć ich maksymalny urok. Co więcej, frenit znajdziesz w wersji gładkiej, jak i fasetowanej.


Chłodny odcień frenitu możesz połączyć z chłodnymi półfabrykatami takimi jak stal chirurgiczna, koraliki z akwamarynu czy labradorytu. Możesz użyć też kamieni o zbliżonych odcieniach takich jak amazonit czy fluoryt. Ciekawą propozycję stanowi wykorzystanie koralików z frenitu w połączeniu z różowym złotem, ametystem czy perłami. Jeśli chcesz wykorzystać frenit w akcesoriach męskich, połącz go z koralikami z kamieni naturalnych takich jak onyks, blackstone lub hematyt. Koraliki z frenitu będą się świetnie komponować ze skórzanym rzemieniem i woskowanymi sznurkami.


Jak pielęgnować frenit

Frenity to dość twarde kamienie, dzięki czemu codzienne użytkowanie nie powinno wpłynąć negatywnie na ich wygląd. Jednakże ze względu na mineralny skład kamienia, warto unikać nadmiernego kontaktu frenitu z wodą. Tyczy się to nie tylko noszenia frenitowych dodatków, ale także ich czyszczenia. Poleca się je czyścić przy użyciu suchych ściereczek z mikrofibry i polerowaniu kamieni, jeśli ich powierzchnia zmatowieje. Pamiętaj także o przechowywaniu biżuterii z frenitem w suchych pomieszczeniach, preferowanie w oddzielnych woreczkach lub pudełeczkach. Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.148.0 #