Kolory pastelowe od wielu lat są w modzie, ich łagodne i spokojne tony cieszą się popularnością w wystroju wnętrz, odzieży i biżuterii. Pastele to kolory powszechnie wykorzystywane w sielankowej sztuce i w impresjonizmie. Barwy pastelowe są jasne, niejaskrawe i niekrzykliwe, co osiągane jest poprzez dodawanie dużych ilości bieli do kolorów intensywniejszych.

Romantyczność pasteli sprawia, że są to idealne barwy ślubne. Pastelowe koraliki nadają się doskonale na biżuterię dla panny młodej czy druhny. Subtelne kolory doskonale podkreślą atuty kobiety, bez ostentacyjnego zwracania na siebie uwagi. Takie delikatne dodatki to również dobry punkt startowy dla osób, które nigdy nie nosiły biżuterii i chcą zacząć tę przygodę. Pasują do wielu stylizacji, a ich stonowane kolory umożliwiają nieskupianie się zbytnio na wcześniej nieznanym uczuciu noszenia bransoletki, czy wiszących kolczyków.

Łącząc pastelowe kolory, łatwo jest przez pomyłkę zrobić słodko- dziecięcy zestaw, który nie zyska popularności wśród naszych klientów. Najbezpieczniej jest łączyć pastele z bielą lub kremami, tworzą one tło, na którym lśni wybrany przez nas kolor. Oczywiście można łączyć kolory ze sobą, bransoletka z jasnoszarych i pastelowych różowych koralików przez lata była jednym z hitów sprzedaży! Pastele mogą tworzyć kolekcje przypominające obrazy malowane akwarelami. I tak jak na obrazach możemy stworzyć ciepłe, sielankowe skojarzenia z letnim porankiem, jak i chłodne, rześkie projekty inspirowane zimowym krajobrazem.

Koraliki pastels to nasza odpowiedź na nieustający popyt ka koraliki kulki. Nasze produkty wytwarzane są z rozbielonego szkła pół- transparentnego, nie kruszą się, ciężko je zarysować lub potłuc. Prezentują się znakomicie użyte bez dodatków, nawleczone na gumkę jubilerską lub linkę stalową. Dobrze łączą się z metalowymi zawieszkami i dodatkami w kolorze srebra, matowego i błyszczącego złota oraz oczywiście z różowym złotem, królującym w trendach biżuteryjnych. Dobrymi dodatkami do tych pastelowych koralików będą zawieszki emaliowane oraz zawieszki z kryształkami lub kolekcja zawieszek GEMS.