Półfabrykaty do wyrobu biżuterii i koraliki do bransoletek - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki do bransoletek >
  • Koraliki z kamieni ozdobnych >
  • Sun Stone

Sun Stone

Kamień słoneczny to nazwa dla minerału, którym jest skaleń awenturynowy. Jak sama nazwa wskazuje jest to rodzaj skalenia, który przejawia cechy awenturyzacji- jest to migotliwy efekt świetlny przypominający iskrzenie. Sun stone efekt ten zawdzięcza niewidocznym wrostkom innych minerałów. Migotliwość najczęściej zapewnia mu hematyt, goethyt, lepidokrokit, muskowit, serycyt lub biotyt. Kamień słoneczny występuje w wielu kolorach, najczęściej spotykane są kamienie w odcieniach czerwieni, żółci i karmelu. Rzadziej zdarza się spotkać sun stone w odcieniach brązu, szarości, różu, a nawet zieleni. 

Sun Stone - wyjątkowy skaleń

Skaleń awenturynowy swoją nazwę zawdzięcza podobieństwu do awenturynu. Kamieniem słonecznym nazywany jest przez swoje ciepłe barwy oraz piękną poświatę przypominającą promienie słoneczne. Skalenie są minerałami występującymi powszechnie w skorupie ziemskiej, ta jego odmiana należy jednak do grupy minerałów bardo rzadkich. Można znaleźć go w polskich Sudetach, w większych ilościach występuje w okolicach jeziora Bajkał w Rosji, Indiach, Norwegii, Kenii oraz USA.

Kamień słoneczny - zastosowanie

Sun stone wykorzystywany jest jedynie jako ozdoba. Używa się go w rzeźbiarstwie, jako element wystroju architektonicznego lub do tworzenia biżuterii. Jego niezwykły blask sprawia, że wykonana z niego biżuteria zdaje się być bardzo kunsztowna. Delikatne kolory kamienia słonecznego pozwalają na doskonałe wkomponowanie go w komplety biżuterii. Świetnie wygląda w połączeniu z elementami miedzianymi i tymi w kolorze złota. 

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.131.3 #