Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki >
  • Koraliki z kamieni ozdobnych >
  • Spinel

Spinel

Spinel

Spinele to piękne minerały ozdobne. Najbardziej kojarzymy czerwone spinele, które przez setki lat mylone były z rubinami.Czerwień nie jest jedyną barwą, w jakiej znajdziesz ten minerał, chociaż zdecydowanie jest najpopularniejsza. Spinele mogą być żółte, różowe, fioletowe, niebieskie, zielone i czarne. Co ciekawe, najdroższe i najrzadsze są spinele bezbarwne, zupełnie przejrzyste.

Ich nazwa pochodzi od łacińskiego słowa spina oznaczającego strzałę. Odnosi się to do ostrych kryształów, jakie spinele formują w naturalnej postaci. Spinel może być kompletnie transparenty lub zupełnie nieprzejrzysty. Im bardziej przezroczysty jest kamień, tym wyższa jest jego cena. 

Właściwości spineli

Spinel zaliczamy do bardzo wytrzymałych minerałów, w skali Mohsa osiąga on aż 8. Dzięki sporej twardości, spinele znajdziemy nie tylko w biżuterii, ale także jako elementy mechanizmów zegarkowych, łożysk, a także w produkcji materiałów ściernych. Jednakże zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w biżuterii. 

Kamienie te mają matowy lub szklisty połysk. Te, które wykorzystujemy w produkcji biżuterii, zazwyczaj są polerowane, dzięki czemu pięknie się mienią. Nierzadko można znaleźć w spinelach drobne zanieczyszczenia, pęknięcia wewnątrz struktury kamienia, czy też bąbelki powietrza. Nie jest to jednak powód do zmartwień, a dowód, że minerały są naturalne. Syntetyczne spinele są z reguły podejrzanie perfekcyjne. 

Półfabrykaty ze spineli w naszej ofercie

Spinele mogą kojarzyć Ci się ze szlifowanymi niczym rubiny klejnotami w ekskluzywnej biżuterii. Jednakże minerały te świetnie sprawdzają się w przyziemniejszych i dostępniejszych cenowo projektach. W naszej ofercie znajdziesz różne rozmiary koralików ze spineli w wielu kolorach. Sprzedajemy je na sznurkach, dzięki czemu łatwo je przechowywać nie tylko w woreczkach, ale także w formie wiszącej. 

Spinel jako materiał do tworzenia biżuterii jest doskonały. Nadaje się do tworzenia biżuterii dla mężczyzn i kobiet. Co więcej, to świetna propozycja dla osób aktywnych, gdyż jest wytrzymały na uderzenia i działanie czynników zewnętrznych. Wspaniale łączą się z półfabrykatami ze stali chirurgicznej w każdym kolorze, innymi kamieniami ozdobnymi, ale też super wyglądają w swoim własnym towarzystwie. 

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.145.0 #