Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki >
  • Koraliki z kamieni ozdobnych

Koraliki z kamieni naturalnych do biżuterii

Koraliki z kamieni ozdobnych

Kamienie i wykonane z nich koraliki są wykorzystywane w rękodzielnictwie od tysięcy lat. Oczywiście dawne, surowe i kanciaste kamienie naturalne zastąpiły gładkie lub fasetowane koraliki równej wielkości. Na naszej stronie znajdziesz kamienie do bransoletek, kolczyków i naszyjników, a także do wszystkich innych projektów wykorzystujących kamienne koraliki. Oferujemy kamienie półszlachetne, szlachetne i ozdobne, wśród których z pewnością znajdziesz półfabrykaty niezbędne do tworzenia pięknych dodatków w satysfakcjonującej cenie i świetnej jakości.

Kamienie naturalne gwarantują, że stworzone przez Ciebie akcesoria będą jedyne w swoim rodzaju, wszystkie koraliki różnią się od siebie choćby drobnymi detalami. Są nie tylko piękne, ale też bardzo trwałe, co oczywiście przekłada się na trwałość Twoich produktów. W większości przypadków niestraszna im woda, czy upadki, dzięki czemu wykonane z nich prace cieszą przez wiele lat. Co więcej, nasze kamienie do bransoletek i innych akcesoriów świetnie sprawdzą się nie tylko w projektach dla kobiet, ale i dla mężczyzn.

Surowce do wyrobu naszych koralików są pozyskiwane i obrabiane w etyczny, zrównoważony sposób. Dzięki temu są dobrą propozycją dla osób ceniących naszą planetę. Sprawdzają się znakomicie w połączeniu z drewnianymi koralikami w naszej ofercie. Dodatkowo kamienie półszlachetne i ozdobne są doskonałą propozycją dla alergików i stanowią świetną alternatywą dla biżuterii metalowej.

Oferta naszego sklepu zawiera ponad czterdzieści rodzajów kamieni, które zawierają ponad 1500 koralików w wielu rozmiarach, kształtach i oczywiście kolorach. Najmniejsze kuleczki mają zaledwie 2 mm średnicy, a największe przekraczają 2 cm! Co więcej, koraliki różnią się nie tylko kolorem czy kształtem, ale też wykończeniem. Dlatego też znajdziesz u nas lśniące kryształki z kamieni półszlachetnych albo matowe kamienie do bransoletek idealnych dla mężczyzn. Ten ogromny wybór koralików świetnej jakości jest w naszym sklepie nieprzypadkowy. Stale dokładamy starań, aby nasze klientki nie tylko zawsze znalazły to, czego szukały, ale też odkryły nowości, o których istnieniu nie wiedziały.


Najczęstsze pytania o kamienie ozdobne

W manzuko wierzymy, że kupowanie półfabrykatów może być równoważnym hobby do samego rękodzieła. Same kochamy to robić i zależy nam, aby Twoje doświadczenie z kupowaniem koralików do bransoletek i innych produktów było równie przyjemne. Dlatego też, aby ułatwić Twoje zakupy, odpowiadamy na najczęstsze pytania dotyczące kamieni.


1. Jakie kamienie naturalne są najpopularniejsze?

W rękodziele najpopularniejsze są kamienie półszlachetne i ozdobne. Wśród nich najczęściej wybierane są agaty, ametysty,, granaty, hematyty, opale i wszelkie odmiany kwarcu. Nie możemy też pominąć koralików z kamieni księżycowych, labradorytu czy spineli, które także często lądują w koszykach naszych klientek. Oczywiście wybór koralików z kamieni powinien być podyktowany Twoją wizją i potrzebami, a nie ich popularnością.

Powszechnie znane i lubiane kamienie są bezpieczną i sprawdzoną opcją, przez co większość klientek sięga po nie nieco chętniej. Warto jednakże pamiętać, że świat półfabrykatów skrywa niekiedy zaskakujące skarby. Zachęcamy więc do odkrywania także tych mniej popularnych rodzajów kamieni, szczególnie biorąc pod uwagę rosnącą ciekawość nowymi odmianami kamieni w jubilerskim świecie.


2.Rodzaje koralików z kamieni w manzuko.com

Jak już wspomniałam, nasz sklep oferuje ponad 1500 koralików z kamieni naturalnych. Poza najpopularniejszymi kamieniami wymienionymi powyżej oferujemy akwamaryny, amazonity, cytryny, fluoryty, howlity, jadeity, jaspisy, lapis lazuli, morganity, onyksy, turmaliny i wiele innych rodzajów kamieni półszlachetnych i ozdobnych.

Kamienie możemy w naszym sklepie także podzielić ze względu na kształt koralików. Tu bezwzględnie prym wiodą klasyczne kuleczki i lśniące kulki fasetowane. Dodatkowo znajdziesz u nas kamienie w kształcie wałka, łezki, oliwki i pastylki. Naturalnie nie brakuje także kostek, nieregularnych chipsów, oponek, czy koralików mniej klasycznych kształtach takich jak serduszka, gwiazdki, korony i krzyżyki.


3. Jakie kamienie dla znaków zodiaku

W manzuko wierzymy, że piękne kamienie mogą odmienić nasze życie, chociażby poprawiając nasze samopoczucie. Wiemy jednak, że dla wielu kamienie naturalne są swego rodzaju talizmanami. Niektórzy, zamiast dopasowywać kamienie do własnego gustu, kierują się astrologicznymi przesłankami, a inni dopasowują prezenty wykonane z kamieni do zodiaku, gdy nie wiedzą, na który się zdecydować. Niezależnie od Twoich przesłanek, służymy pomocą i przedstawiamy, jakie kamienie przypisywane są poszczególnym znakom zodiaku.

Kamienie dla Baranów to ametysty, granaty, karneole, rubiny i turmaliny. Zodiakalnym Bykom poleca się agaty i awenturyny, a także jadeity, chryzoprazy, malachity i kwarc, koniecznie ten różowy. Kamienie dla Bliźniąt to także agaty, ale też tygrysie oko, cytryny i turkusy. Z kolei osoby spod znaku Raka mogą kierować swój wybór w stronę agatów, bursztynów, korala, pereł i kamieni księżycowych.

Zodiakalne Lwy podobno najlepiej będą się czuły w cytrynach, granatach, jaspisach, onyksach lub topazach. Agat jest też kamieniem idealnym dla Panien, którym przypisano także jadeity, jaspisy, karneole, szafiry i kryształ górki. Kamienie dla osób spod znaku Wagi to akwamaryny, jadeity, lapis lazuli, opale, turkusy i różowy kwarc. Kamienie dla Skorpionów to hematyt, malachit, obsydian i opal, a także agat i bursztyn. Wreszcie zodiakalne Strzelce mogą wybierać spośród ametystów, granatów, lapisów lazuli, turkusów i topazów w kolorze niebieskim.

Kamieniami dla Koziorożców są czarne turmaliny, a także howlity, jaspis, kamień księżycowy, onyksy i szmaragdy. Osobom spod znaku Wodnika poleca się nie tylko akwamaryny, ale też amazonity, fluoryty, opale, chryzokole i chalcedon. Zodiakalne Ryby oczywiście także mogą sięgnąć po akwamaryny, a poza nimi wybrać agaty, ametysty, fluoryty, jadeity lub kamienie księżycowe. 


Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.154.0 #